Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/eL74oR
1395/10/04 - 17:50 تاريخ انتشار: 2981 تعداد بازديد: 36662 كد خبر:
گز سکه فرابورسی شد
"قرار است نام شرکت گز سکه در تابلوی شرکت‌های کوچک و متوسط SME فرابورس درج شود و احتمالا طی چند روز آینده 5 درصد از سهام این شرکت عرضه اولیه خواهد شد."


"گزسکه" با سرمایه ۵ میلیارد تومانی به عنوان شرکت دانش بنیان وارد تابلوی SME فرابورس می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، ظهر امروز نشست خبری یک عرضه یک تقاضا با هدف معرفی شرکت "گز سکه" با حضور محمد گوهریان مدیرعامل این شرکت در فرابورس ایران برگزار شد.

گوهریان در خصوص این شرکت گفت: بنابر اعلام و بررسی فرابورس، شرکت گز سکه هم اکنون سرمایه 5 میلیارد تومانی دارد و حدود 60 سال است که در اصفهان مشغول فعالیت است. در سال 1333 تاسیس و در سال 64 با تلاش محمد گوهریان، به سهامی خاص تبدیل شد و اکنون در آستانه ورود به بازار سرمایه به عنوان یک شرکت سهامی عام کار خود را ادامه خواهد داد.

گوهریان با اشاره به اینکه گز سکه با هدف شفافیت بیشتر وارد بازار بورس شده است، گفت: طی چند روز اخیر و البته با تلاش حدود 3 ساله، این شرکت به سهامی خاص تبدیل شد که قرار است سهامش در بورس عرضه شود. در مرحله اول 5 درصد از سهام شرکت  و در مراحل بعدی  20 درصد از سهام آن عرضه می شود.

وی ادامه داد: این شرکت که به عنوان اولین شرکت پذیرش شده در حوزه دانش بنیان‌هاست، در جهت افزایش شفافیت و ارتباط بیشتر با سهامداران، وارد بازار فرابورس شده است.

گوهریان تاکید کرد: عمده فعالیت این شرکت صادرات محصولات مختلف از جمله گز، عسل، شیرینی، گز سکه و آبنبات است که به طور میانگین سالانه رقم یک میلیون دلار صادرات گز دارد. فروش سال 95 نیز تا به امروز حدود 15 میلیارد تومان بوده که هدف سال 96، حدود 20 میلیارد تومان است.

گوهریان در رابطه با کشورهای هدف صادرات این شرکت گفت: تا چند وقت اخیر، یک دفتر در اربیل عراق داشتیم که فعلا به دلیل حضور داعش، فعالیت خاصی ندارد. همچنین با کشورهای انگلستان، سوئد، سوئیس و اخیرا فرانسه قرارداد نوشتیم که به این کشورها نیز صادرات داشته باشیم. در آمریکا نیز یک شرکت اعلام آمادگی برای خرید محصولات شرکت گز سکه کرده است. پیش بینی می‌شود در سال آینده و با ورود به بورس، درآمد صادراتی ما حدود 2 برابر شود. ما همواره سعی کرده ایم ذائقه مردم مناطق مورد هدف صادرات را شناسایی کنیم و محصولات خود را بر اساس آن تولید می کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد این شرکت بتواند برای سایر شرکت های کوچک و متوسط یک الگوی موفق باشد و راه را برای حضور سایر شرکت ها به این بازار هموار کند.

مدیر عامل شرکت گز و سکه تصریح کرد این بنگاه اقتصادی به عنوان یک شرکت دانش بنیان به بازار سرمایه وارد شده و یک دانشگاه با هشت رشته کاربردی شامل گز سازی تاسیس کرده و اکنون حدود 600 دانشجو دارد.

گفتنی است شرکت گز سکه اصفهان که از سال 1333 مشغول فعالیت است، اخیرا به فرابورس منتقل شده و قرار است به عنوان اولین SME دانش بنیان سهامش عرضه شود. SME ها واحدهای اقتصادی ویژه ای هستند که در تولید ملی، اشتغالزایی و جلب سود برای سهامداران نقش مهمی را ایفا می‌کنند. همچنین غالبا مالکیت و اداره کرد مستقلی دارند و مدیران معمولا خود صاحبان سرمایه و مالکین اینگونه موسسات هستند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد