Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/TN7myf
1395/10/08 - 11:50 تاريخ انتشار: 2125 تعداد بازديد: 36771 كد خبر:
نادی قمی ابراز داشت:
صراحت قانون در مورد نظارت سازمان بورس بر شرکت های تامین سرمایه
به گفته مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین، شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری در قالب مدیریت ثروت، توانسته اند سرمایه قشر عظیمی را جذب و مدیریت کنند و به شکلی واقعی موفق عمل کرده اند.


بررسی روند فعالیت این نهادها نشان می دهد که این نهادها در جرگه قوی ترین نهادهای جوان بازار سرمایه و کشور قرار دارند و با موفقیت های خود در مسیر اهداف عالی کشور از جمله بازار سرمایه گام برداشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نادی قمی، مدیر عامل شرکت تامین سرمایه نوین در مورد بند 4 ماده 15 لایحه برنامه ششم توسعه مبنی بر تحت نظارت قرار گرفتن صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه توسط بانک مرکزی به "عصرمالی"، گفت: جدا از این مساله که بند یاد شده دارای غلط دستوری و انشایی بوده و نیازمند اصلاح است. نکته مهم آن است که در ماده 28 قانون بازار سرمایه مجوز تاسیس شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری با سازمان بورس و اوراق بهادار بوده به صراحت آمده است و این تصریحات بر وجود یک ناظر مالی قوی تاکید دارد.

وی افزود: بررسی روند فعالیت این نهادها نشان می دهد که این نهادها در جرگه قوی ترین نهادهای جوان بازار سرمایه و کشور قرار دارند و با موفقیت های خود در مسیر اهداف عالی کشور از جمله بازار سرمایه گام برداشته اند.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با اشاره به اینکه موفقیت کنونی شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری ماحصل مدیریت مطلوب سازمان بورس به عنوان نهاد مسئول و تلاش قابل توجه خودشان بوده است، گفت: این نهادها علاوه بر تسهیل روند سرمایه گذاری، تامین مالی قابل توجهی را برای دولت، بخش خصوصی و حتی شهرداری ها داشته اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری در قالب مدیریت ثروت، توانسته اند سرمایه قشر عظیمی را جذب و مدیریت کنند و به شکلی واقعی موفق عمل کرده اند.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین تصریح کرد: قدر مسلم تغییر نهاد ناظر زمانی مطرح می شود که نظارت ها با کاستی و سهل انگاری روبرو بوده باشد که چنین مساله ای در مورد سازمان بورس و نحوه نظارت آن صادق نیست.

به گفته این مقام مسوول اگر هدف از این مساله اطلاع یافتن بانک مرکزی از وضعیت این نهاد ها به عنوان یک نهاد مالی بازار سرمایه است باید روش های دیگر مدنظر قرار گیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
3 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد