Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/CfC8ru
1395/10/08 - 12:18 تاريخ انتشار: 2330 تعداد بازديد: 36776 كد خبر:
بانک مرکزی ابلاغ کرد؛
الزام بانک ها به تدوین صورت های مالی 1395 بانک ها بر مبنای IFRS
بانک مرکزی در بخشنامه ای با ارسال «مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی» به بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست صورت های مالی سال جاری خود را مطابق با نمونه ابلاغی بهمن ماه 1394 بانک مرکزی، تدوین و ارایه کنند.

 

بانک مرکزی همچنین از پیگیری های وزیر امور اقتصادی و دارایی برای اجرای کامل استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی IFRS در ایران قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بانک مرکزی در بخشنامه ای با ارسال «مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی» به بانک‌ها و موسسات اعتباری از آنها خواست صورت های مالی سال جاری خود را مطابق با نمونه ابلاغی بهمن ماه 1394 بانک مرکزی، تدوین و ارایه کنند.

بانک مرکزی در بخشنامه خود تاکید کرد: تدوین و ارایه کامل صورت‌های مالی همگرا با IFRS مطابق با نمونه ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از حداقل انتظارات معاونت نظارتی بانک مرکزی در رابطه با تدوین صورت های مالی سال 1395 (میان‌دوره‌ای و سالانه) است.

براساس این گزارش، ارایه صورت‌های مالی سال 1394 (نخستین سال اجرای صورت های مالی نمونه ابلاغی)، از سوی برخی از بانک‌ها و موسسه اعتباری با یادداشت‌های ناقص همراه بود و برای مساعدت با بانک‌ها و موسسات اعتباری که به دلایل مختلف نتوانستند تمامی اطلاعات لازم را فراهم کنند، مورد پذیرش بانک مرکزی واقع شد.

با این حال بانک مرکزی بار دیگر تاکید کرد: در ارتباط با صورت های مالی سال 1395، ضروری است تمام صورت های مالی و یادداشت‌های همراه آن مطابق با نمونه ابلاغی به طور کامل تدوین و ارایه شود تا مشکلی در ارتباط با صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها و موسسات اعتباری در بازه زمانی مقرر پیش نیاید.

همچنین به منظور مساعدت بیشتر در این زمینه، پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، برگزاری کارگاه‌های آموزشی را پیش‌بینی کرده که زمان‌بندی آن پس از این از سوی پژوهشکده، اطلاع‌رسانی خواهد شد.‏‏‏

بر این اساس بانک مرکزی پیرو بخشنامه پیشین خود درباره لزوم تهیه صورت های مالی سال 1394 و همچنین سال های آتی در چارچوب صورت های مالی نمونه مطابق با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) مجموعه راهنمای تغییرات صورت‌های مالی بانک‌ها و موسسات اعتباری مرتبط با آن را برای بهره‌برداری لازم به بانک ها و موسسات اعتباری ارسال کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد