Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/PeOXq8
1395/10/11 - 12:51 تاريخ انتشار: 1747 تعداد بازديد: 36822 كد خبر:
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
بازار سرمایه با ثبات ترین بازار تامین مالی پتروشیمی ها
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ساز و کارهای خوبی در بازار سرمایه برای مشارکت و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی وجود دارد و می توان از این ظرفیت ها به بهترین شکل بهره برد.

 

غلامرضا شرفی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت صنعت پتروشیمی در بازار سرمایه گفت: در بورس اوراق بهادار، صنعت پتروشیمی سهم بسزایی در ارزش کل بازار دارد و رشد و توسعه این صنعت می تواند منجر به رشد اقتصادی کشور با شتاب بیشتری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از نیپنا، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در حال حاضر قابل اتکاترین صنعت از جهت سودآوری، صنعت پتروشیمی است و با حرکت این صنعت رونق در بازار سرمایه وجود خواهد داشت، افزود: در حال حاضر مهم ترین چالش هایی که هم شرکت های پتروشیمی بورسی و هم شرکتهای پتروشیمی غیر بورسی با آن مواجه هستند عدم تعیین تکلیف نهایی در مورد نرخ خوراک دریافتی و همچنین تحولات بازار ارز است که با سر و سامان دادن این دو موضوع مهم بسیاری از مشکلات صنعت پتروشیمی حل خواهد شد که در این زمینه مجلس همکاری های لازم را خواهد داشت.

وی با بیان این که مجلس به جمع بندی نظرات کارشناسی متناسب با ساختار مورد نیاز و پیش برنده اهداف کشور می پردازد گفت: از آنجا که عرضه و خریداران محصولات پتروشیمی متنوع هستند اگر در عرضه و قیمت گذاری محصولات پتروشیمی سرعت بخشیده شود، جذب سرمایه گذاری در این صنعت هم افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: در همه دنیا بستر امن برای سرمایه گذاری یکی از چالش های مهم است اما ایران از این فاکتور بسیار مهم برخوردار است ولی مکانیزم های اداری در این زمینه باید ساماندهی شود تا سرمایه گذاران با خاطر آسوده سرمایه های خود را برای سرمایه گذاری به کشور بیاورند.

غلامرضا شرفی با بیان اینکه مجلس برای جذب سرمایه گذاری همکاری لازم را با صنعت پتروشیمی دارد عنوان کرد: باید تسهیلات بیشتری به سرمایه گذاران داده شود تا علاقه مندان به این صنعت ارزش آفرین جذب شوند و در این زمینه مجلس آمادگی دارد تا با این صنعت همکاری کند.

بر اساس این گزارش، صنعت پتروشیمی کشورمان در مسیر توسعه خود نیازمند سرمایه گذاری های جدید است تا بتواند طرح های توسعه ای خود را ساخته و تکمیل کند.

این صنعت در صورت جذب سرمایه گذاری های جدید و ساخت و تکمیل طرح های در حال اجرای خود می تواند با افزایش ظرفیت تولید سهم بیشتری در توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.

تحلیل گران اقتصادی اعتقاد دارند که افزون بر سرمایه گذاری های معمول شرکت های داخلی و خارجی و مشارکت های مختلف با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان می توان گفت که بازار سرمایه می‌تواند با ثبات ترین بازار برای تامین مالی صنایع پتروشیمی در کشور باشد. زیرا بالا بودن سهم محصولات پتروشیمی در صادارت غیر نفتی کشور و نیاز بالای این صنعت به سرمایه ‌گذاری در کنار محدود بودن منابع وتسهیلات بانکی دلیلی برای با ثبات ترین راه برای تامین منابع مورد نیاز صنعت پتروشیمی از طریق بازار سرمایه خواهد بود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد