Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/5oiixh
1395/10/12 - 16:15 تاريخ انتشار: 1730 تعداد بازديد: 36861 كد خبر:
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی:
عرضه کالاهای متروکه در بورس کالا به گام آخر رسید
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از عرضه کالاهای متروکه سازمان اموال تملیکی قابل فروش در بورس کالای ایران خبر داد و در رابطه با زمان اجرای این طرح گفت: در حال حاضر آمادگی کامل برای عرضه کالاهای منتخب ما در بورس کالا وجود دارد و به زودی شاهد عملیاتی شدن نخستین عرضه های سازمان اموال تملیکی در بورس کالا خواهیم بود.

 

به گفته مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، برای حضور در بورس کالای ایران، باید کالاهای عرضه شده دارای شرایط و استاندارد قابل قبولی باشند، به این ترتیب هر کالایی را نمی توان روی تابلوی معاملات بورس کالا برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، امین دلیری به مزایای ورود کالاهای متروکه سازمان اموال تملیکی به بورس کالا اشاره کرد و گفت: با این اتفاق معاملات کالاهای سازمان اموال تملیکی برای همگان شفاف تر خواهد شد، در واقع یکی از وظایف بورس کالای ایران ایجاد شفافیت قیمت به‌صورت عادلانه و ایجاد فضای رقابتی در بازار کالاهاست که براساس مکانیزم عرضه و تقاضا انجام شود.

به گفته دلیری، بورس کالای ایران دارای قوانین و مقررات مشخصی است و از طرفی کالاهایی که سازمان اموال تملیکی امکان عرضه آن را در بورس دارد عموما کالاهای متروکه هستند، بر این اساس باید نحوه و شرایط عرضه شماری از کالاها را با قوانین بورس تطبیق می دادیم که این کار تقریبا نهایی شده است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در رابطه با روش های معاملاتی در بورس کالای ایران گفت: بورس کالا دارای ابزارهای معاملاتی زیادی است که به وسیله آنها نحوه معاملات آسان تر می‌شود، ضمن آنکه با عرضه در بورس دامنه مشتریان وسیع‌تر، شکل فروش کامل‌تر و در نتیجه شفافیت اقتصادی بیشتر می‌شود.

دلیری در پایان گفت: ورود کالاهای استاندارد پذیر سازمان اموال تملیکی به بورس کالا از برنامه های ماست چرا که هدایت کالاهای تملیکی به مکانیزمی شفاف به صلاح اقتصاد کشور است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد