Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/LIiHYv
1395/10/13 - 12:47 تاريخ انتشار: 1876 تعداد بازديد: 36891 كد خبر:
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
نماد بانکها با درخواست آنها بازگشایی می‌شود / برای راه اندازی بورس ارز آماده‌ایم
رئیس سازمان بورس از آمادگی بازار سرمایه برای راه‌اندازی بورس آتی ارز خبر داد و گفت: در صورت ارایه درخواست بانک ها، بازگشایی نماد های معاملاتی در دستور کار خواهد گرفت.

 

سازمان بورس هم اکنون از آمادگی لازم برای راه اندازی بورس آتی ارز برخوردار است و این در حالی است که شورای عالی بورس نیز پیش از این راه اندازی بازار اوراق آتی ارزی و نیز اوراق سلف ارزی را تصویب کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد زمان بازگشایی نماد معاملاتی بانک های بورسی گفت: باید بانک های مربوطه گزارش های مالی خود را مبنی بر عدم وجود مشکلی برای بازگشایی نمادهای معاملاتی به سازمان بورس اعلام کنند، تا نمادها دوباره بازگشایی شوند.

بر اساس این گزارش، با وجود سپری شدن بیش از 5 ماه از فصل مجامع در تیر ماه اما نماد معاملاتی برخی بانک های خصوصی سازی شده و در صدر آنها بانک های ملت، صادرات و تجارت به دلیل آنچه که بانک مرکزی «لزوم رعایت استاندارد های حسابداری بین المللی و اخذ ذخایر مالی در صورت های مالی» به عنوان پیش شرط برگزاری مجامع عادی سالیانه سهامداران بانک ها عنوان کرده همچنان با توقف در تابلوی معاملات بورس تهران مواجه است.

برگزاری با تاخیر مجامع عادی سالیانه بانک ها طی ماه های اخیر در حالی پس از اخذ ذخایر مالی مورد نظر بانک مرکزی از جمله محاسبات مبهم اکچوئری، سود بانک ها را به زیان تبدیل کرده که به دلیل واگذاری سهام بانک ها در راستای اجرای سیاست های اصل و چهار قانون اساسی به مردم از طریق بازار سرمایه موجی از نگرانی و بی اعتمادی را برای سهامداران خرد ایجاد کرده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد