Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/SWLnSJ
1395/10/14 - 10:30 تاريخ انتشار: 1494 تعداد بازديد: 36907 كد خبر:
علی رغم تقویت ارزش دلار؛
بهای اونس افزایش یافت
قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز سه شنبه در حالی افزایش یافت که ارزش دلار آمریکا نیز با رشد بیشتری روبرو شده است.

 

قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰.۴ درصد افزایش به بیش از یک هزار و ۱۵۶ دلار رسیده است. جیانگ شو، تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه شاندونگ گلد در این باره تاکید کرد: رشد تقاضا در نخستین روز مبادلات در بازارهای بین المللی پس از تعطیلات کریسمس، تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، پس از افزایش ۸ درصدی قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی، قیمت این فلز زرد در آغاز مبادلات سال جدید میلادی نیز با افزایش همراه شده است.

بر اساس این گزارش افزایش ارزش دلار آمریکا نتوانسته است مانع افزایش قیمت طلا در بازارهای بین المللی شود.

قیمت طلا در هفته های اخیر به خصوص پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و افزایش نرخ بهره فدرال ررزو ، با کاهش روبرو شده است. قیمت طلا به شدت در برابر نوسانات ارزش دلار و نرخ بهره آمریکا واکنش نشان می دهد.

جیانگ شو، تحلیلگر اقتصادی در این خصوص اظهار داشت: بازار منتظر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه دسامبر است که قرار است روز جمعه اعلام گردد. اگر آمارهای اشتغال آمریکا کمتر از انتظارات باشد، این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

وی افزود: البته گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند. هر گونه افزایش قیمت طلا در سه ماه نخست امسال می تواند موقتی و زودگذر باشد.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز امروز سه شنبه تغییر چندانی نداشته است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پس دی آر نیز با ۰.۱۴ درصد کاهش به کمتر از ۸۲۲ تن رسیده است. قیمت هر اونس نقره نیز با ۰.۷ درصد افزایش به بیش از ۱۶.۰۴ دلار رسیده است.

به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند تاثیر مهمی بر روند نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

دونالد ترامپ نیز ۲۰ ژانویه رسما قدرت را در آمریکا در اختیار خواهد گرفت و با مشخص شدن سیاست های اقتصادی و مالی دولت واشنگتن، می توان ارزیابی بهتری نسبت به اوضاع بازارهای بین المللی به خصوص ارزش دلار و قیمت جهانی طلا داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد