Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/B25A2N
1395/10/14 - 13:30 تاريخ انتشار: 1756 تعداد بازديد: 36925 كد خبر:
در معاملات روز سه شنبه صورت گرفت؛
معامله سه هزار و 884 میلیارد ریال سهم در بورس
در معاملات روز جاری سهامداران بیش از 695 میلیون برگه سهم ، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش 3هزار و 884 میلیارد ریال در 47 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
 

در داد و ستدهای روز سه شنبه حجم و ارزش معاملات رشد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری سهامداران بیش از 695 میلیون برگه سهم ، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش 3هزار و 884 میلیارد ریال در 47 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

در پایان معاملات امروز شاخص کل 14 واحد بالا رفت و به رقم 78هزار و 983 رسید. گفتنی است امروز شاخص بازار اول 44 واحد رشد کرد اما شاخص بازار دوم 160 واحد پایین آمد.

نمادهای تاپیکو، هلدینگ پارسیان، ملی مس، پتروشیمی خارک و مخابرات با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت این متغیر شدند. این در حالی بود که دو نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

همچنین امروز گروه های خودرو، شیمیایی و محصولات فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای معادن بافق، درخشان تهران، پتروشیمی خارک، بورس، معدنی دماوند، سیمان غرب و تولیدی مهرام بود.

این در حالی بود که نمادهای شیشه و گاز، کمک فنر ایندامین، پارس الکتریک، سرمایه گذاری ساختمان ایران، شیمی دارویی داروپخش، گروه صنایع بهشهر و قطعات اتومبیل ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

خریداران امروز برای تصاحب اوراق صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، صکوک ساخت توسعه ملی، صکوک بناگستر کرانه، سهام پیاذر و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف ها را تشکیل دادند.

این در حالی بود که در مقابل گروهی دیگر برای خروج از اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک بناگستر کرانه، سهام ایران ارقام و سیمان قائن، اوراق مشارکت ملی نفت ایران و اوراق مشارکت کارکنان نفت بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را ثبت کردند.

بیشترین حجم معاملات نیز متعلق به حق تقدم پارس خودرو با معامله 163 میلیون سهم بود و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با معامله 902 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد