Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/VDDc6Q
1395/10/15 - 16:08 تاريخ انتشار: 3434 تعداد بازديد: 36948 كد خبر:
گزارش روز؛
ادامه لیدری گروه روی
در بازار امروز نیز با لیدری گروه روی مواجه بودیم در این میان نمادهایی همانند فزرین، زنگان، کبافق، کدما و فرآور همچنان پرتقاضا و مثبت ظاهر شدند اما گروه سنگ آهن اکثرا متعادل و منفی بودند این در حالی بود که سایر نمادهای گروه فلزی و معدنی معاملاتی متعادل اما مثبت را تجربه کردند.
 

همانند روزهای اخیر با گذشت زمان دادوستدها شاهد افزایش فشار فروش در اکثر گروه ها بخصوص گروه خودرویی و نمایان شدن نوسانات منفی و در نهایت افت قیمتی اکثر گروه ها بودیم در آنسو و در گروه حمل و نقل نیز همین منوال معاملات انجام شد و تنها نماد حفارس مثبت به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، درگروه سرمایه گذاری در پی خریدهای حقوقی روز گذشته سرمایه گذاری توسعه ملی در نماد ونیرو که احتمالا امروز نیز ادامه داشت، معاملات مثبت آنرا مشاهده کردیم این در حالی بود که مابقی هم گروهی ها اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند اما در ادامه بازار با افزایش تقاضا در گروه مذکور و معاملات مثبت نمادهایی همانند وساپا، وتوصا، واتی، سدبیر و وگستر مواجه شدیم.

درگروه بیمه ای با ادامه صف خرید نماد میهن، رشد قیمتی نمادهای کوثر و اتکام و معاملات منفی مابقی هم گروهی ها مواجه شدیم همچنین بانک مرکزی اعلام کرد: شورای پول اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر و مستثنی شدن خریداران مشمول طرح نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی از شمول مقررات احتیاطی بانک مرکزی تا پایان سال جاری، موافقت کرد.

گروه شیمیایی پس از شروعی متعادل، با افزایش عرضه ها، اکثرا منفی شدند در این بین نمادهای زاگرس، شلعاب، شسینا، شفن، شفارا و وپترو معاملات منفی تر و نمادهای شپمچا و ساینا همچنان با صف خرید به کار خود پایان دادند. به جز نمادهای شرانل و شپاس که مثبت بودند سایر نمادهای گروه پالایشگاهی و روانکار متعادل و منفی دنبال شدند. عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افزایش پنج تا ١٥ درصدی تولید مجتمع‌های پتروشیمی کشور در نیمه نخست امسال، از افزایش ١٠ تا ٢٠ درصدی تولید در نیمه دوم سال ٩٥ خبر داد.

در بازار امروز نیز با لیدری گروه روی مواجه بودیم در این میان نمادهایی همانند فزرین، زنگان، کبافق، کدما و فرآور همچنان پرتقاضا و مثبت ظاهر شدند اما گروه سنگ آهن اکثرا متعادل و منفی بودند این در حالی بود که سایر نمادهای گروه فلزی و معدنی معاملاتی متعادل اما مثبت را تجربه کردند. در ادامه بازار نماد کیمیا با افزایش عرضه ها به صف فروش رسید و نمادهای هرمز و فروس نیز صف خرید شدند. کارشناس ارشد صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: با عقد قرارداد این شرکت با شرکت بازرگانی عام مواد ساخت و ساز وابسته به وزارت بازرگانی عراق، زمینه استفاده محصولات ذوب آهن اصفهان در طرح های بزرگ عمرانی عراق فراهم می شود. وی افزود پیش نویس قرارداد فروش ۸ هزار تن آهن به شرکت بازرگانی عام مواد ساخت و ساز وابسته به وزارت بازرگانی عراق تهیه شده است و این قرارداد هفته آینده نهایی می‌شود. وی ادامه داد: شرکت ذوب آهن اصفهان در آستانه عقد قرارداد فروش ۱۰ هزارتُن میلگرد به یک کشور اروپایی است.

بشهاب، تپمپی، وتوشه و فجام تنها نمادهای متعادل و مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند و مابقی نمادها، معاملاتی متعادل و منفی را سپری کردند همچنین در اواخر بازار افزایش تقاضا و صف خرید نماد لخزر را نظاره گر شدیم.

گروه ساختمانی اکثرا متعادل و منفی و گروه سیمانی اکثرا متعادل و مثبت دنبال شدند در این میان نمادهای ثپردیس، ثامان و سبجنو با اقبال بیشتری همراه بودند و نماد وآذر با ادامه صف خرید مواجه بود اما در اواخر بازار افزایش تقاضا در گروه سیمانی محسوس بود به طوریکه نماد سدور با جهش قیمتی، صف خرید شد و نماد سبزوا پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام با افت حدود 2.5 درصدی به گردونه معاملات بازگشت.

درگروه آی تی که اکثرا متعادل و منفی بودند، نمادهای افرا و سیستم متعادل و مثبت دنبال شدند و نماد مرقام پس از جمع آوری صف فروش و معاملات حدود 9میلیون سهمی با صف فروش مجدد به کار خود پایان داد تا از وجود ادامه فشار فروش سهامداران خسته حکایت داشته باشد. نماد چکاوه بعد از تبدیل سود 310 ریالی به زیان 404 ریالی در پیش بینی سود سال 95 با افت حدود 14.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و در ادامه صف فروش شد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات بلوکی و دوطرفه مثبت نمادهای فارس، وکار، فخوز و فولاد با رشد حدود 7.58 واحدی به ارتفاع 78,991  رسید که در این بین نمادهای وغدیر و شبندر بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد