Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/aME0bS
1395/10/18 - 13:36 تاريخ انتشار: 1307 تعداد بازديد: 36970 كد خبر:
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری:
نهضت استانداردهای IFRS به کندی پیش می‌رود
الزام به شفاف‌سازی صورت‌های مالی باعث بسته شدن نماد بانک‌ها شد
به گفته دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری، دیر یا زود باید به سمت اجرای استانداردهای IFRS حرکت کنیم اما حرکت به این سمت موضوعات گوناگون نظیر بحث‌های مالیاتی و چگونگی به روز کردن ارزش‌گذاری دارایی‌ها را به دنبال دارد.

 

بهروز خدارحمی اظهار داشت: تدوین استانداردهای حسابرسی IFRS و اعلام نتایج آن از سوی نهاد حسابداری هنوز منتشر نشده و خروجی کارها هنوز عمومی نشده است. این در حالی است که بر اساس شرایط عمومی و بخشنامه و دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار از ابتدای سال 95 کلیه گزارش‌ها و صورت‌های مالی باید بر اساس IFRS تهیه شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایلنا، بهروز خدارحمی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در در پاسخ به این پرسش که اجرای استانداردهای IFRS در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ گفت: نهضت اجرای استانداردهای بین‌المللی IFRS به کندی پیش می‌رود، زیرا گستره زیادی دارد و باید با احتیاط با آن رو به رو شد.

وی ادامه داد: آنچه بانک‌ها به عنوان پیشگام در آن ورود پیدا کرده‌اند و بانک مرکزی نیز الگوهایی را برای صورت‌های مالی ارائه داد، آغازی برای حرکت به سمت استانداردهای IFRS است.

خدارحمی تصریح کرد: تنها در بخش افشا، تغییراتی که باید رخ بدهد بسیار زیاد است. ضمن آنکه در بخش اندازه‌گیری و حوزه‌های ارزش‌گذاری نیز هنوز بانک‌ها ورود پیدا نکرده‌اند. به همین دلیل است که عکس‌العمل‌های عجیب و غریب را شاهد هستیم.

وی گفت: دیر یا زود باید به سمت اجرای استانداردهای IFRS حرکت کنیم اما حرکت به این سمت موضوعات گوناگون نظیر بحث‌های مالیاتی و چگونگی به روز کردن ارزش‌گذاری دارایی‌ها را به دنبال دارد.

این مقام مسوول در مورد بسته ماندن نمادهای بانکی نیز گفت: هرچند این موضوع به صورت مستقیم با IFRS ارتباط پیدا نمی‌کند اما از دو سال پیش و با اعلام پژوهشکده پولی و بانکی و بانک مرکزی مقرر شد تا بانک‌ها با افشائیات بیشتر صورت‌های مالی خود، آنها را عرضه کنند.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری خاطر نشان کرد: هم زمان بانک مرکزی نیز الزام کرد تا بانک‌ها میزان ذخایر یا مطالبات خود را روشن‌تر کنند تا صورت‌های مالی شفاف‌تر و متفاوت‌تر از قبل باشند زیرا ارائه این گونه گزارشگری مالی و عملکرد کمترین آسیب را به بازار خواهد زد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد