Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/m6SxwC
1395/10/22 - 15:26 تاريخ انتشار: 2854 تعداد بازديد: 37075 كد خبر:
در بازار آخرین روز معاملاتی هفته ثبت شد؛
تک سهم ها بر مدار صعود
امروز نمادهای گل گهر، سرمایه گذاری معادن و فلزات، ملی مس و مخابرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند. این متغیر امروز 12 واحد بالا رفت و به عدد 78هزار و 622 رسید. همچنین نمادهای پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.
 

در داد و ستدهای آخرین روز معاملاتی هفته سهامداران بیش از 783 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز چهارشنبه سهامداران بورس تهران بیش از 783 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند. ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 190 میلیارد ریال بود که در 52 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین امروز نمادهای گل گهر، سرمایه گذاری معادن و فلزات، ملی مس و مخابرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند. این متغیر امروز 12 واحد بالا رفت و به عدد 78هزار و 622 رسید. همچنین نمادهای پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

در بازار امروز شاخص بازار اول 63 واحد رشد کرد این در حالی بود که شاخص بازار دوم 279 واحد پایین آمد.

همچنین امروز گروه های خودرو، فلزات اساسی و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای تولیدی مهرام، ملی سرب و روی، معادن بافق، آبسال، پیاذر، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و سیمان بجنورد بود.

در مقابل نمادهای لبنیات کالبر، سیمان ایلام، تولید محور خودرو، سیمان شمال، پالایش نفت اصفهان، پارس خزر و پارس الکتریک با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سهامداران امروز برای خرید سهام پیاذر، واحدهای صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر، سهام ایران ارقام، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، صکوک مرابحه سایپا و سهام کالسیمین بیشترین تقاضاها و سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

در مقابل گروهی دیگر تلاش کردند تا با عرضه های سنگین در سهام فرآورده های نسوز آذر، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، صکوک بناگستر کرانه، سهام سیمان قائن، صکوک مرابحه سایپا و اوراق مشارکت کارکنان نفت از این نمادها خارج شوند و به این منظور سنگین ترین صف های فروش را رقم زدند.

در پایان معاملات امروز سهامداران بیشترین حجم معاملات را در نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله 257 میلیون سهم و بیشترین ارزش معاملات را در نماد آذرآب با معامله 7 میلیارد ریال ثبت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد