Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/E5X6Hc
1395/11/13 - 15:08 تاريخ انتشار: 2149 تعداد بازديد: 37584 كد خبر:
گزارش روز؛
حقوقی های فروشنده
درگروه استخراج کانه های فلزی معاملات مثبت و پرتقاضای نمادهای کروی، کبافق و کاما را در حالی نظاره گر بودیم که مابقی هم گروهی ها منفی دنبال شدند همچنین در گروه فلزات اساسی معاملاتی منفی در جریان بود و تنها نمادهای فاسمین، فلوله، فملی و فخاس با معاملاتی مثبت و نماد فرآور با صف خرید به کار خود پایان دادند.
 

گروه خودرویی اکثرا معاملاتی منفی داشتند در این بین حقوقی ها در تمامی گروه ها فروشنده بودند. همچنین صف خرید پرحجم نماد خچرخش در شروع بازار چشم نوازی می کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آّبان، در گروه های مذکور نمادهای خریخت و خرینگ پس از اعلام پیش بینی درامد به ترتیب با افت حدود 4 درصدی و 1 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند و نمادهای خگستر و خکار در اواخر بازار با جهش قیمتی صف خرید شدند.

در گروه حمل و نقل که به جز نمادهای حپارسا و حسیر، منفی دنبال شدند، نماد حریل پس از برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام و ارائه اطلاعات پیش بینی سود با رشد حدود 3 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

درگروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری که اکثرا منفی بودند نماد وگستر با اعمال فشار فروش، صف فروش شد و نماد بانک تجارت پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی و ارائه اطلاعیه شفاف سازی در خصوص آخرین وضعیت شرکت با افت سنگین حدود 33 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. در این بین وانصار، پارسیان، وکوثر، ولصنم، وخارزم، واتی، آسیا و ملت تنها نمادهای مثبت گروه های مذکور بودند. رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: رقم نقدینگی در ۴ سال اخیر دو و نیم برابر شده و از ۴۹۴ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

افت تدریجی قیمت نفت در بازارهای بین المللی در کنار جو منفی بازار، دادوستدهای منفی اکثر نمادهای گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها را درپی داشت در این بین نمادهای شتوکا، شفارا و شسینا به دلیل رشد چشمگیر هفته های گذشته از فشار فروش به مراتب بیشتری برخوردار و با صف فروش مواجه بودند اما نمادهای شلعاب، شراز، شخارک، وپترو، شپدیس، کرماشا و شگل معاملاتی مثبت را تجربه کردند. مدیرعامل شرکت ملی و پالایش و پخش (عباس کاظمی) در نشست خبری امروز از راه‌اندازی فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس و تولید‌ نفتا و نفت گاز در این پالایشگاه خبر داد و گفت: واحد تقطیر پالایشگاه راه‌اندازی شده است. مدیرعامل شرکت نفتکش گفت: ایران بزرگترین ناوگان نفتکش جهان را در اختیار دارد. هم اکنون ظرفیت کشتی‌های شرکت ملی نفتکش ایران به بیش از ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال افزایش یافته است. وی اخیرا از امضای ۳۵ قرارداد اجاره نفتکش با شرکت‌های نفتی اروپایی خبر داده است.

درگروه استخراج کانه های فلزی معاملات مثبت و پرتقاضای نمادهای کروی، کبافق و کاما را در حالی نظاره گر بودیم که مابقی هم گروهی ها منفی دنبال شدند همچنین در گروه فلزات اساسی معاملاتی منفی در جریان بود و تنها نمادهای فاسمین، فلوله، فملی و فخاس با معاملاتی مثبت و نماد فرآور با صف خرید به کار خود پایان دادند.

تایرا، تکنو، فلامی، وهور و بترانس معدود نمادهای متعادل و مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند و مابقی اکثرا منفی به کار خود پایان دادند تا جایی که نمادهای بنیرو، تکشا، فاذر، فجام و بالبر با صف فروش مواجه بودند.

گروه های سیمانی و ساختمانی همسو با جو منفی بازار اکثرا منفی بودند اما در این میان، معاملات مثبت و پرتقاضای نمادهای، آ س پ، کرمان، ثاباد، ثشرق، ثعمرا، سمازن، وآذر و سرود قابل توجه بود همچنین شرکت سیمان آرتا اردبیل طی گزارش 12 ماه با پوشش 131 درصدی مواجه شد و مبلغ354 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد و متوقف شد.

در گروه انفورماتیک نماد مرقام با جهش قیمتی صف خرید را نیز تجربه کرد اما مابقی هم گروهی ها معاملاتی منفی داشتند تا جایی که نماد اپرداز که رشد بیش از 200 درصدی را از زمان عرضه اولیه در کارنامه خود ثبت کرده، با صف فروش مواجه شد در آنسو نماد کم حاشیه کماسه همچنان با رشد قیمتی، معاملاتی مثبت و صف خرید به کار خود پایان داد تا با بازدهی مناسب هفته های اخیر کام سهامداران را شیرین نماید اما با توجه به رشد سریع هفته های اخیر به دید کوتاه مدت پرریسک ارزیابی می شود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای وتجارت و فارس با افت حدود (560.56) واحدی به ارتفاع 77,414رسید که در این بین نمادهای فملی و فخاس بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد