Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/YtTqRe
1395/11/17 - 11:39 تاريخ انتشار: 1545 تعداد بازديد: 37677 كد خبر:
با قیمت 2401 ریال؛
بوک بیلدینگ در بورس با "برکت" کلید خورد
24 هزار نفر معادل 95 درصد سهامداران سقف قیمت را برای خرید در سامانه خرید ثبت کردند و عده کمی از سهامداران قیمت حداقل را ثبت کردند که میانگین قیمت ها منجر به کشف قیمت در عدد 2401 ریال شد.
 

نماد "برکت" امروز به عنوان نخستین شرکت بورسی با روش ثبت سفارش (بوک بیلدینگ) قیمت خورد و به جمع شرکت های بورسی پیوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شرکت گروه دارویی برکت از زیر مجموعه گروه توسعه اقتصاد تدبیر به قیمت 2401 ریال از سوی سهامداران قیمت خورد.

علی صحرایی معاون نظارت بر بازار شرکت بورس اوراق بهادار درباره عرضه اولیه "برکت" گفت: 10 درصد سهام "برکت" معادل 340 میلیون برگه سهام به روش بوک بیلدینگ در قیمت پایه 2200 ریال و سقف 2420 ریال کشف قیمت شد.

وی افزود: 24 هزار نفر معادل 95 درصد سهامداران سقف قیمت را برای خرید در سامانه خرید ثبت کردند و عده کمی از سهامداران قیمت حداقل را ثبت کردند که میانگین قیمت ها منجر به کشف قیمت در عدد 2401 ریال شد.

معاون شرکت بورس درباره اولین تجربه بورس در کشف قیمت به روش بوک بیلدینگ گفت: این روش منجر به کشف قیمت از طریق میانگین قیمتی تا پایان 10 درصد عرضه اولیه است و ثبت زمان سفارش در آن دخالتی ندارد و همین امر عدالت در عرضه های اولیه را رقم می زند.

صحرایی تصریح کرد: با حضور شرکت "برکت" 812 میلیارد تومان به ارزش بازار بورس اضافه شد و خانواده بازار سرمایه در راستای تنوع بخشی میزبان یک شرکت جدید شد.

این مقام مسوول در پاسخ به پرسش خبرنگار "سنا" در خصوص حاشیه های این عرضه اولیه در فضای مجازی و گروه های تلگرامی گفت: بخشی از این کمپین ها به دلیل ناآشنایی بازار با پتانسیل های و ظرفیت های گروه دارویی برکت است که به خوبی برای بازار روشن نشده و بخشی از آن به دلیل جو منفی بازار است که برداشت منفی را نسبت به عرضه های اولیه ایجاد می کند.

وی ادامه داد: وقتی اهالی خود بازار به دنبال توسعه و عمق بیشتر بورس هستند و یکی از مشکلات بازار را کوچک بودن سایز بازار می دانند، گریزی از ورود شرکت های جدید نیست و نمی توان شرکت های پرپتانسیل و با ظرفیت را ماهها پشت در بورس به دلیل جو منفی بازار قرار داد.

صحرایی تصریح کرد: عرضه اولیه "برکت" تصمیم قطعی شرکت بورس بوده و ارتباطی با سازمان بورس نداشته است بلکه "برکت" از دو ماه پیش آماده عرضه اولیه بود و امروز با آمادگی خود شرکت به جمع شرکت های بورسی اضافه شد.

محمد رضوانی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری البرز و عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری برکت به تشریح ظرفیت های این شرکت دارویی پرداخت و گفت: بزرگترین اقدام شرکت راه اندازی شهرک دارویی با ظرفیت فعالیت 60 شرکت داخلی و خارجی با سرمایه 280 میلیارد تومانی است.

وی ادامه داد: برای تبدیل این شهرک به منطقه ویژه اقتصادی مصوبه هیأت دولت گرفته شده و لایحه آن نیز از طرف مجلس اعلام وصول شده است.

رضوانی درباره سرمایه گذاری در حوزه بایوتکنولوژیک به رقم 400 میلیارد تومان گفت: 30 تا 35 درصد این پروژه پیشرفت کرده است و سرمایه گذاری در گروه گیاهان دارویی و سلول درمانی نیز سرمایه گذاری انجام شده که فاز اول آن فروردین ماه افتتاح می شود که مشابه این شرکت ها در دنیا انگشت شمار و در خاورمیانه اول است.

وی خاطر نشان کرد: 95 درصد مصارف دارویی کشور در داخل تولید می شود اما 5 درصدی که وارد می شود حدود 40 درصد ارزش بازار دارویی کشور را به خود اختصاص داده است که محصولات های تک و فرآورده های در این حوزه می تواند ارزش تولیدات داخلی را افزایش دهد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد