Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Nicb8y
1395/11/17 - 16:08 تاريخ انتشار: 1665 تعداد بازديد: 37681 كد خبر:
در معاملات امروز ثبت شد؛
"برکت" در بورس تهران
در این روز نمادهای سایپا، هلدینگ پارسیان، ایران خودرو و چادرملو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث شدند این متغیر 209 واحد افت کند و به رقم 76 هزار و 616 برسد. این در حالی بود که نمادهای بانک ملت، پتروشیمی مبین و داروسازی دکتر عبیدی با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.
 

بورس تهران امروز شاهد تغییر مالکیت بیش از 968 میلیون برگه سهم و حق تقدم وسایر دارایی های مالی بود. همچنین در این روز نماد "برکت" به روش ثبت سفارش برای اولین بار در بورس تهران وارد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در معاملات روز یک شنبه سهامداران بیش از 968 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش دو هزار و 55 میلیارد ریال در 80 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

گفتنی است در این روز نمادهای سایپا، هلدینگ پارسیان، ایران خودرو و چادرملو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث شدند این متغیر 209 واحد افت کند و به رقم 76 هزار و 616 برسد. این در حالی بود که نمادهای بانک ملت، پتروشیمی مبین و داروسازی دکتر عبیدی با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

در بازار امروز شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 166 و 346 واحد نزولی شدند.

در جریان معاملات امروز گروه های خودرو، بانک ها و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای درخشان تهران، پارس الکتریک، دارویی لقمان، سرامیک صنعتی اردکان، لوله و ماشین سازی ایران، داروسازی دکتر عبیدی و معادن بافق بود.

در مقابل نمادهای خوراک دام پارس، فرآورده های تزریقی ایران، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، قند قزوین، موتورسازان تراکتوراسزی ایران، سامان گستر اصفهان و فرآورده های نسوز پارس با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در معاملات روز یک شنبه بورس تهران سرمایه گذاران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت صندوق کارکنان نفت، سهام بانک تجارت، واحد های صندوق پارند پایدار سپهر، صکوک مرابحه سایپا و گواهی سپرده لیزینگ رایان سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

طولانی ترین صف های فروش نیز متعلق به سهام ایران خودرو دیزل، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، صکوک بنا گستر کرانه، صکوک مرابحه سایپا، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام سیمان قائن و واحدهای صندوق امین یکم بود.

در پایان معاملات امروز گروه دارویی برکت که امروز عرضه اولیه به روش ثبت سفارش را برای اولین بار در بورس تهران ثبت کرد با معامله 340 میلیون سهم به ارزش 816 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد