Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/utn35h
1395/11/18 - 15:40 تاريخ انتشار: 3541 تعداد بازديد: 37719 كد خبر:
گزارش روز؛
خودرویی ها در مدار صعود
شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز ، با 62 واحد صعود در ارتفاع 76 هزار و 678 واحدی ایستاد. حجم معاملات بورس به استثنای معاملات بلوکی به 1499 میلیون سهم، ارزش معاملات 140 میلیارد تومان و ارزش بازار به 321 هزار میلیارد تومان رسید .


معاملات بازار امروز در شرایطی بازگشایی شد که بار دیگر گروه خودرو با جهش قیمتی مواجه شد و اکثراً تشکیل صف خرید داده بودند این در حالی بود که بانک های تجارت و ملت که پس از بازگشایی با افت شدید قیمتی مواجه شده بودند با افزایش قیمت روبرو شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری بانک رفاه، در صدر معاملات پرحجم امروز، عرضه 340 میلیونی نماد برکت قرار داشت که در ابتدا با سفارش‌های هیجانی در قیمت 2،420 ریال و پس از دقایقی در پایان بازار تا 2،275 ریال نیز عرضه شد. وضعیت بنیادی این شرکت و سود 280 ریالی آن و قیمت بالای سهم از یک سو و مکانیزم جدید عرضه اولیه سهم و ارائه بازه قیمتی از سوی دیگر، منجر به سردرگمی اهالی بازار شده بود و از این رو قیمت‌های متعدد و با اختلاف‌های اندکی ثبت شد و سرانجام نتیجه آن کاهش بیش از 13 درصدی قیمت سهم، تنها در چند دقیقه بود. در نتیجه در حالی که عده‌ای با توجه به قیمت پایانی سهم، متضرر بودند، پس از بازگشایی این سهم در قیمت های منفی حتی بازدهی 5 درصدی هم به سهامدارانی که سهم را خریده بودند نداد.

در گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن نماد مرقام پس از چند روز معامله در قیمت های حداکثری روز جاری نیز پس از جابجایی 1 میلیون سهم با صف خرید مواجه شد و همچنین مداران نیز نمادی بود که در این گروه با حجم معامله ای در حدود 650 هزار سهم با افزایش قیمتی بکار خود پایان داد. بطور کلی معاملات این گروه مثبت دنبال شد. در این گروه بجز نماد فن آوا ، رانفور و مفاخر بقیه نماد ها با افزایش قیمتی به کار پایان دادند. در این گروه نماد آپ اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 30/12/1395 در پیش بینی جدید خود مبلغ 2003 ریال پیش بینی کرد که نسبت به گزارش قبلی خود 14 درصد تعدیل مثبت داشت.

در گروه انبوه سازی ، املاک و مستغلات شاهد افزایش تقاضا و تشکیل صف خرید در نماد های وآذر ، ثعمرا و ثاباد بودیم بطور کلی معاملات این گروه بصورت متعادل و مثبت دنبال شد. در این گروه نماد ثپردیس ، ثفارس ، ثرود ، ثشرق ، ثاژن با کاهش قیمتی بکار خود پایان دادند.نماد ثعمرا پس از چند روز کاهش تقاضا با معاملات مثبت روبرو شده و حتی با تشکیل صف خرید اندکی بکار خود پایان داد.

در گروه سیمانی ها که یکی از کم تقاضا ترین گروه های بازار سرمایه بود بجز نماد های  سرود ، سغرب ، سدور ، سصوفی ، سشرق ، سیدکو ، سهرمز و سپاها که با افزایش ناچیز قیمت متوقف شدند بقیه نماد ها با کاهش قیمت بکار خود پایان دادند.همچنین نماد های سخزر ، سخاش ، سبجنو ، سکرد ، سخوز، سبهان ، سفارس ، سکرما و ساروم نیز با کاهش قیمتی متوقف شدند.

در گروه خودرو و ساخت قطعات که شاید همانند هفته معاملات گذشته بتوان آن را به عنوان صعودی ترین گروه در معاملات امروز بازار دانست در این صنعت بجز نماد های خمحور ، خچرخش ، خگستر ، خبهمن ، خلنت و خدیزل تمامی نماد ها مثبت معامله شدند و بیشترین حجم معامله در این صنعت متعلق به نماد خساپا با جابجایی حدود 96 میلیون سهم بود.

در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر نماد تازه وارد غگلپا با معاملات منفی روبرو شد و همچنین در این گروه که معاملات مثبت و متعادلی را پشت سر گذاشت تنها نماد های غدام ، غچین ، غگل ، غگلپا ، غفارس ، غپینو ، غشان و غمینو  با کاهش قیمتی بکار خود پایان دادند. همچنین نماد شرکت صنعتی بهشهردر دوره 12 ماهه منتهی به 30/09/95 (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم 373 ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 35% افت داشت.این شرکت براساس عملکرد 12 ماهه آخرین پیش بینی سال مالی منتهی به 30/09/95 را 90% پوشش داده است.

در گروه بانک ها و موسسات اعتباری پس از بازگشایی نماد وتجارت و روند مثبت این نماد پس از کاهش حدود 35 درصدی در روز بازگشایی، معاملات امروز سهم رو به بالا بود و حتی در پاره ای لحظات با صف خرید مواجه شد. در این گروه بجز نماد وکار که با کاهش قیمت روبرو شد کلیه نماد ها با افزایش قیمت بکار خود پایان دادند.

درگروه محصولات شیمیایی اکثر نماد ها متعادل و منفی بودند. حجم کم معامله در این گروه نیز یکی از مواردی بود که توجه سرمایه گذاران را به خود اختصاص داد بطور کلی بجز نماد شلعاب ، شپاکسا ، شکلر ، شگل ، شسینا ، شکربن ، شیران و شپارس که با افزایش قیمت بکار خود پایان دادند و همچنین نماد های شیراز ، شپترو ، شپدیس ، شفن ، پاکشو ، خراسان ، پترول و شاملا  با کاهش قیمتی بکار خود پایان دادند. در این گروه نماد پترول با معامله حدود 4.6 میلیون سهم بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد.

در معاملات گروه قند و شکر که این روز ها از حجم معامله بسیار کمی روبرو شده اند نماد های قشیر ، قنیشا ، قثابت ، قچار ، قصفها ، قشرین و قزوین با افزایش قیمت ناچیز و نماد های قنقش ، قلرست ، قهکمت و قپیرا با کاهش ناچیز قیمتی بکار خود پایان دادند . در این گروه نماد قثابت همانند اکثر روز های گذشته با بیشترین حجم معامله بکار خود پایان داد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز ، با 62  واحد صعود در ارتفاع 76 هزار و 678 واحدی ایستاد. حجم معاملات بورس به استثنای معاملات بلوکی به 1499  میلیون سهم، ارزش معاملات 140 میلیارد تومان و ارزش بازار به 321  هزار میلیارد تومان رسید . بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس را نمادهای خساپا ، وتجارت ، همراه ، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نماد های فارس و شیراز داشت. بیش از 44 % از نمادهای بورسی امروز را با افزایش قیمت پشت سر گذاشتند.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات امروز ، با 1.6  واحد نزول نسبت به روز معاملاتی گذشته در رقم 835  واحد جای گرفت . حجم معاملات فرابورس به استثنای معاملات بلوکی به 87 میلیون سهم، ارزش معاملات به 26 میلیارد تومان و ارزش بازار به 51  هزار میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر مثبت در شاخص فرابورس را نمادهای  دماوند ، شراز و اتکای و بیشترین تاثیر منفی را نماد مارون ، بمپنا ، خراسان و شپاس داشت. بیش از 53 % از نمادهای فرابورسی امروز را با افزایش قیمت پشت سر گذاشتند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری بانک رفاه است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد