Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/rF5Jzr
1395/11/19 - 15:44 تاريخ انتشار: 2301 تعداد بازديد: 37751 كد خبر:
گزارش روز؛
خودرویی های سر سبز
در گروه بنیادی محور آی تی که شاهد معاملاتی اکثرا مثبت و پرتقاضا بودیم، نماد مرقام با صف خرید دنبال شد، نماد اپرداز در اواخر بازار با جهش قیمتی به صف خرید رسید و نماد رتاپ پس از برگزاری مجمع فوق العاده تصویب افزایش سرمایه 100 درصدی ازمحل مطالبات و آورده نقدی و شفاف سازی درخصوص تغییرات پیش بینی درآمد، متعادل به گردونه دادوستدها بازگشت.
 

گروه خودرویی به لیدری خساپا معاملاتی مثبت و پرتقاضا را شروع کردند اما در ادامه معاملات، با افزایش عرضه ها و نوسانات منفی مواجه شدند در این بین نمادهای خاهن و خلنت همچنان با صف خرید به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، جمشید ایمانی بعد از حدود ۱۱ ماه از هیات مدیره ایران خودرو استعفا کرد. وی که یکی از مدیران معروف صنعت خودرو با سوابقی چون نائب رئیس هیأت مدیره شرکت صنایع خودرو، رئیس هیأت مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل سایپا ، قائم ‌مقام مالی و اقتصادی مدیرعامل ایران خودرو، رئیس هیأت مدیره سرمایه‌گذاری سایپا، عضو هیأت مدیره ساپکو و... است، 22 اسفند سال گذشته از طرف شرکت پیشگامان بازرگانی گل یار وارد هیات مدیره "خودرو" شده بود.

درگروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری در همان شروع بازار بانک تجارت صف خرید شد و افزایش تقاضا در گروه بانکی محسوس بود، نماد وساپا پس از عرضه صف خرید مجدا با افزایش تقاضا مواجه شد، نماد وبیمه صف خرید شد و نمادهای وایران و ولصنم در حالی صف خرید شد که سایر هم گروهی ها معاملات متعادلی را تجربه می کنند. بیمه کارآفرین پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 20 درصدی از محل سود انباشته به منظور رعایت الزامات بیمه مرکزی-افزایش سهم نگهداری-شرکت در کنسرسیوم ها را منتشر کرد.

مدیر عامل فرابورس با بیان اینکه پذیره نویسی جدیدی برای اوراق بدهی دولتی از طریق این بازار وجود نخواهد داشت، عنوان کرد: در بودجه سال 96 کشور به بانک مرکزی اجازه داده تا بازارگردان اوراق مشارکت دولتی در بازار بین بانکی باشد امیر هامونی در مورد پذیره نویسی 3000 میلیارد تومانی اوراق اجاره و مرابحه دولتی گفت: برنامه ریزی برای این پذیره نویسی از مدت ها قبل از سوی دولت و با هماهنگی میان شرکت های تامین سرمایه انجام گرفته و در راستای پذیرش اوراق بدهی جدید در فرابورس نیست.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا معاملاتی متعادل با گرایشی منفی را تجربه کردند در این بین نمادهای شخارک، وپترو، شیراز، شفارس، شکلر، شپترو، شگامرون و شراز معاملات مثبت تری را تجربه می کنند. صنایع شیمیایی سینا  با افزایش 276 درصدی سود نسبت به پیش بینی سال 95 مبلغ 583 ریال سود پیش بینی کرد و متوقف شد.

گروه فلزی اکثرا متعادل و گروه معدنی اکثرا متعادل و منفی دنبال می شوند در این بین دادوستدهای منفی نمادهای کچاد، کاما و فولاد و معاملات مثبت نمادهای فنوال، فلوله و فسرب نمایان تر بود همچنین نماد تکنار در ادامه رشد قیمتی خود، با جهش حدود 51 درصدی مواجه شد و چشم نوازی کرد. پس از ۱۰ ماه کش و قوس سرانجام دولت با کاهش تعرفه واردات ورق های فولادی به دلیل ناتوانی تولیدکنندگان داخلی موافقت کرد؛ موضوعی که از ابتدای افزایش تعرفه، مورد انتقاد بخش خصوصی قرار داشت. کمیسیون ماده یک پس از بررسی پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با کاهش تعرفه ها محصولات ورق فولادی کمتر از ۳ میلی متر به ۱۰ درصد موافقت کرد.

تکشا و بنیرو نمادهای صف خرید گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند و نمادهای فاذر، بنیرو، بشهاب، لبوتان و بترانس مثبت و مابقی متعادل دنبال شدند.

گروه های ساختمانی و سیمانی اکثرا مثبت بودند در این میان نمادهای سصوفی، سرود، کرمان، ثشاهد و وآذر با اقبال بیشتری مواجه و صف خرید را تجربه کردند.
 
در گروه بنیادی محور آی تی که شاهد معاملاتی اکثرا مثبت و پرتقاضا بودیم، نماد مرقام با صف خرید دنبال شد، نماد اپرداز در اواخر بازار با جهش قیمتی به صف خرید رسید و نماد رتاپ پس از برگزاری مجمع فوق العاده تصویب افزایش سرمایه 100 درصدی ازمحل مطالبات و آورده نقدی و شفاف سازی درخصوص تغییرات پیش بینی درآمد، متعادل به گردونه دادوستدها بازگشت.

با گذشت زمان دادوستدها شاهد افزایش عرضه ها در اکثر گروه ها بودیم در این بین گروه های قندی و غذایی نیز از این امر بی نصیب نبودند و پس از شروعی مثبت، نوسانات منفی را تجربه کردند همچنین نماد قشهد پس از برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره متعادل مورد بازگشایی قرار گرفت.

در پایان معاملات نماد پدرخش جهت برگزاری مجمع عادی به طور فوق العاده انتخاب اعضای هیات مدیره متوقف شد. زمان احتمالی عرضه اولیه شرکت 270 میلیارد تومانی بصبا" اعلام شد. مسئولان تولید نیروی جنوب غرب صبا آخرین وضعیت مالی و عملیاتی را اعلام کردند. احتمالا زمان عرضه اولیه شرکت مذکور که وابسته به بنیاد می باشد ظرف یکی دو هفته آینده خواهد بود. صنایع برق انرژی غرب صبا متولی رشته فعالیت برق و تولید آن در بنیاد مستضعفان که هم اکنون در قالب هلدینگ فعالیت می کند در سال 83 تاسیس شد. 51درصد سهام آن متعلق به شرکت صنایع برق و انرژی صبا و 49 درصد مابقی نیز به بنیاد تعلق دارد.

در گروه دارویی علیرغم ادامه خرید، حمایت حقوقی ها و سهامدار عمده شرکت تازه وارد برکت، همچنان معاملات منفی آنرا نظاره گر بودیم.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای وتجارت و وبملت با رشد حدود 87 واحدی به ارتفاع 76,766 رسید که در این بین نمادهای کگل و اخابر بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد