Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/84iP8Q
1395/11/24 - 09:37 تاريخ انتشار: 1643 تعداد بازديد: 37874 كد خبر:
برای سررسید اردیبهشت 96 اعلام شد:
آغاز قراردادهای اختیار معامله بر روی سهام پارسان
قراردادهای اختیار خرید و اختیار فروش در نمادهای مختلف از سهام گسترش نفت و گاز پارسیان "پارسان" در سر رسید اردیبهشت ماه 96 اعلام شد.
 

اطلاعیه آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله بر روی سهام گسترش نفت و گاز پارسیان "پارسان" در سر رسید اردیبهشت ماه 96 اعلام شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از اداره ابزار های نوین مالی، قراردادهای اختیار خرید و اختیار فروش در نمادهای مختلف از سهام گسترش نفت و گاز پارسیان "پارسان" در سر رسید اردیبهشت ماه 96 اعلام شد که در این بین، قراردادهای اختیار معامله خرید روی سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در نمادهای ضسان2000، ضسان2001، ضسان2002، ضسان2003 و ضسان2004 و قرارداد اختیار فروش در نماد طسان2000، طسان2001، طسان2002، طسان2003 و طسان2004 می باشد.

بر این اساس منظور از نحوه درج، حداقل تعداد قراردادهایی است که باید در اولین روز و طی دوره معاملاتی با توجه به جدول فاصله قیمت اعمال در سامانه معاملات وجود داشته باشد.

طبق ماده 7 دستورالعمل معاملات قراردادهای اختیار معامله سهام، در اولین روز معاملاتی هر زیرگروه هم ماده، حداقل یک قرارداد اختیار معامله در سود، حداقل یک قرارداد اختیار معامله بی تفاوت و حداقل یک قرارداد اختیار معامله در زیان درج می شود.

همچنین نام فارسی قراردادهای اختیار معامله مشتمل بر سهم پایه- قیمت اعمال- تاریخ سررسید است. لازم به ذکز است نمادهای مذکور با حروف ض (اختیار خرید) و ط (اختیاز فروش) آغاز می شوند.

همچنین از آنجایی که اعمال قراردادها به صورت غیرخودکار است، دارندگان موقعیت باز خرید در صورت تمایل به اعمال باید درخواست خود را از طریق کارگزار مربوطه و مطابق با قرارداد مشتری-کارگزار، به اتاق پایاپای اعلام کنند.

در ضمن تسویه در قراردادهای اختیار معامله سهام به سه صورت صرفاً نقدی، اول نقدی بعد فیزیکی و صرفاً فیزیکی امکان پذیر است.

دارندگان موقعیت باز خرید امکان انتخاب هر 3 گزینه (صرفاً نقدی، اول نقدی بعد فیزیکی، صرفاً فیزیکی) را خواهند داشت، اما برای دارندگان موقعیت باز فروش تنها 2 گزینه « صرفاً فیزیکی » و « اول نقدی بعد فیزیکی » قابل انتخاب است.

بر این اساس اعمال به روش تسویه فیزیکی برای همه قراردادها اعم از «در سود» و«در زیان» قابل انجام است. ولی اعمال به روش تسویه نقدی تنها برای قراردادهای اختیار معامله « در سود » امکان پذیر است.

همچنین کارمزد: مطابق با مصوبه 17 آذر 1395 سازمان بورس و اوراق بهادار، کارمزد اعمال در قراردادهای اختیار معامله برابر با 005 . 0 ارزش قرارداد بر حسب قیمت تسویه اختیارمعامله در آخرین روز معاملاتی خواهد بود.

سرمایه گذاران محترم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دستورالعمل قراردادهای اختیار معامله سهام مصوبه 17 آذر 1395 هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنند.

علاقه مندان برای مشاهده اطلاعیه آغاز دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله بر روی سهام "پارسان" در سر رسید اردیبهشت ماه 96 اینجا را کلیک کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد