Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/oDrfYt
1395/12/03 - 14:30 تاريخ انتشار: 1859 تعداد بازديد: 38143 كد خبر:
سبزپوشی اغلب صنایع فرابورسی/ معامله بیش از 1452 میلیارد ریال ورقه بهادار در فرابورس ایران
نگاهی به نمادهای اثرگذار بر شاخص نشان می‌دهد نمادهای «مارون» و «سمگا» در حالی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشته اند که نماد «زاگرس» با افت نزدیک به یک واحدی از رشد بیشتر آیفکس جلوگیری کرده است.
 

سومین روز از آخرین ماه سال 95 در فرابورس ایران با دادوستد 163.8 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 1452 میلیارد ریال پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در معاملات امروز سه‌شنبه 3 اسفندماه در ادامه روند صعودی شاخص کل، آیفکس 1.5 واحد افزایش یافت تا این نماگر بازار در ارتفاع 866 واحدی بایستد. نگاهی به نمادهای اثرگذار بر شاخص نشان می‌دهد نمادهای «مارون» و «سمگا» در حالی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشته اند که نماد «زاگرس» با افت نزدیک به یک واحدی از رشد بیشتر آیفکس جلوگیری کرده است.

رصد صنایع فرابورسی در معاملات امروز حاکی از آن بود گروه‌هایی مانند زراعت و خدمات وابسته، محصولات کاغذی، خودرو و ساخت قطعات، پیمانکاری صنعتی، سیمانی‌ها، هتل و رستوران، سایر محصولات کانی غیرفلزی، حمل و نقل و در نهایت گروه رایانه‌ و فعالیت‌های وابسته به آن همگی سبز پوش بودند و گروه‌هایی مانند شیمیایی‌ها، محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر و فلزات اساسی در اغلب نمادهای مورد معامله با معاملات مثبت و رشد قیمت‌ها روبه‌رو شدند.

"سمگا" پرمعامله‌ترین سهم بازار فرابورس

 در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه بیش از 87 میلیون سهم به ارزش 372 میلیارد ریال معامله شد که در این میان نماد «سمگا» بالاترین حجم و نماد «چکاپا» بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

امروز همچنین نمادهای «غگلپا»، «حسیر» و «ساینا» به‌عنوان پربازدیدترین نمادهای معاملاتی شناخته شدند. در جریان بازار امروز در عین حال نماد معاملاتی شرکت پخش البرز و داروسازی تولید دارو پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی بازگشایی شدند.

 معامله 852 میلیارد ریال اوراق در بازار اوراق با درآمد ثابت

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز روز جاری میزبان معامله 882 هزار ورقه به ارزش 852 میلیارد ریال بود. در این بازار بالاترین حجم و ارزش معاملات به نماد اوراق اجاره رایتل با نماد «صایتل» اختصاص یافت. در این نماد 226 هزار ورقه به ارزش بیش از 226 میلیارد ریال دادوستد شد.

 معامله 78 هزار ورقه تسه

در تابلوی تسهیلات مسکن فرابورس نیز معامله‌گران شاهد جابه‌جایی 78 هزار ورقه به ارزش 60 میلیارد ریال بودند. قیمت این اوراق روز جاری بین 754 تا 773 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت. در حالی کمترین قیمت اوراق تسهیلات مسکن به تسه بهمن 93 اختصاص یافت که اوراق تسه شهریور 94 بالاترین قیمت را در پایان بازار تجربه کرد.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد