Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/h4E8Vx
1395/12/06 - 10:22 تاريخ انتشار: 3635 تعداد بازديد: 38213 كد خبر:
بورس یانگون تنها نوآوری در اقتصاد میانمار
بورس اوراق بهادار یانگون محل داد و ستد سهام 4 شرکت است که هیچ کدام از آنها هنوز به افزایش سرمایه نرسیده است .

 

 

شاید عده کمی در خصوص بورس میانمار و معاملات این بازار شنیده باشند اما باید گفت کشوری به کوچکی میانمار نیز دارای بازار سهام است و معاملات، در آن جریان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)،بورس اوراق بهادار یانگون محل داد و ستد سهام 4 شرکت است که هیچ کدام از آنها هنوز به افزایش سرمایه نرسیده است .

در این بازار قیمت سهام این شرکت ها کمتر از 20 هزار کیات (15 دلار) است و حداکثر 17000 سهم در روز در این بازار معامله می شود .

از وقتی که میانمار پس از نیم قرن حکومت نظامی، دولت دموکراتیک را در سال 2015 میلادی انتخاب کرد، بسیاری از جمعیت 51 میلیونی این کشور امکان خرید اتومبیل شخصی را پیدا کردند و دسترسی آنها به تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی بیشتر شد .

اما از این جمعیت تازه به دوران رسیده انتظار اشتیاق فراوان برای سرمایه گذاری نمی رود. با میانگین درآمد 1 هزار و 270 دلاری و سابقه نگرانی از وضعیت بانک ها در این کشور، اقتصاد برمه ای همچنان در حال ساخت زیرساخت های اقتصادی محکم در این کشور است .

به نظر می رسد اقتصاد این کشور راه طولانی تا دست یافتن به بانک های بزرگ، وام های مسکن، کارت های اعتباری، حساب های بازنشستگی و اوراق قرضه دارد.

به نظر می رسد بزرگ ترین و مهم ترین پروژه مالی در این کشور ساخت و احداث بورس اوراق بهادار یانگون بوده است .

اما مشکل دیگر در این کشور این است که سرمایه گذاران خارجی اجازه سرمایه گذاری در بورس این کشور را ندارند. این در حالی است که داو تین می او، مدیر کمیسیون بورس میانمار در این خصوص اظهار داشت: قوانین جدیدی برای حضور سرمایه گذار در حال تصویب است که طی آن  هر سرمایه گذار غیر بومی می تواند تا 35 درصد از سهام یک شرکت برمه ای را داشته باشند .

اما چیزی که واضح است این است که تا تصویب این قانون، بورس میانمار با 4 شرکت  شرکت سرمایه گذاری فرست، هلدینگ SEZ تیلاوا، بانک سیتیزن میانمار و بانک خصوصی فرست با اقتصاد دست و پاشکسته میانمار روزگار را سپری می کند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد