Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/3f9ySH
1395/12/07 - 15:39 تاريخ انتشار: 1623 تعداد بازديد: 38246 كد خبر:
روز جاری رقم خورد؛
تغییر مالکیت بیش از 1900 میلیارد ریال اوراق بهادار در فرابورس ایران/ ریزش قیمتی اوراق تسه
روز جاری در حالی نمادهای «حسینا»، «اپرداز» و «کمرجان» با بیشترین رشد روزانه قیمت تا سقف حداکثر 6 درصد روبه‌رو شدند که نمادهای «سمگا»، «فزرین» و «دبالک» بالاترین افت قیمت در حدود 5 درصد را تجربه کردند.
 

معاملات فرابورس ایران در نخستین روز از هفته معاملاتی جدید با دادوستد بیش از 120 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 1953 میلیارد ریال پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز شنبه 7 اسفندماه در بازار سهام (مجموع معاملات در بازارهای اول، دوم، پایه و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط) معامله‌گران تغییر مالکیت افزون بر 84 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 458 میلیارد ریال بودند. بررسی معاملات این بازارها حاکی از آن است بیشترین حجم معاملات به نماد صنایع بهداشتی ساینا با نقل و انتقال 14 میلیون سهم به ارزش 76 میلیارد ریال تعلق گرفته و بالاترین ارزش مبادلات سهام نیز مربوط به نماد شرکت پتروشیمی زاگرس با خرید و فروش 6 میلیون سهم به ارزش حدود 134 میلیارد ریال بوده است.

روز جاری همچنین در حالی نمادهای «حسینا»، «اپرداز» و «کمرجان» با بیشترین رشد روزانه قیمت تا سقف حداکثر 6 درصد روبه‌رو شدند که نمادهای «سمگا»، «فزرین» و «دبالک» بالاترین افت قیمت در حدود 5 درصد را تجربه کردند.

در همین حال نمادهای «ساینا» و «اپرداز» به‌ترتیب متعلق به شرکت‌های صنایع بهداشتی ساینا و آتیه داده پرداز، پربازدیدترین نمادهای مورد معامله لقب گرفتند و هر دوی این نمادها با رشد قیمت به کار خود پایان دادند.

 

تابلوی اوراق تسهیلات مسکن، یکپارچه قرمزپوش

یکی دیگر از رخدادهای روز جاری بازار فرابورس ایران، افت قیمت تمامی اوراق تسهیلات مسکن مورد مبادله در این بازار است که بر اساس آن شاهد ریزش قیمتی این اوراق تا سقف 3 درصد بودیم. به این ترتیب قیمت هر ورقه تسه بین 737 تا 769 هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.

اوراق تسه بهمن 94 در حالی امروز بالاترین قیمت این اوراق را شاهد بود که تسه شهریور 93 که زمان زیادی تا پایان مهلت استفاده از آن باقی نمانده کمترین نرخ تسه را تجربه کرد.

 

معامله بیش از یک میلیون ورقه در بازار اوراق با درآمد ثابت

معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز روز جاری شاهد معامله افزون بر یک میلیون ورقه به ارزش حدود 1347 میلیارد ریال بود. اسناد خزانه اسلامی مرحله هشتم با نقل و انتقال 121 هزار ورقه به ارزش 108 میلیارد ریال در صدر این بازار ایستاد.

در پایان معاملات شاخص کل فرابورس هم با افت کمتر از دو واحدی روبه‌رو و نشانگر رقم 865 واحد شد. نمادهای «مارون» و «سمگا» در حالی بالاترین تاثیر منفی را بر آیفکس موجب شدند که نمادهای «زاگرس» و «حسینا» با رشد قیمتی خود و تاثیر مثبت بر شاخص، از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد