Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/QZSp9P
1395/12/11 - 13:41 تاريخ انتشار: 4264 تعداد بازديد: 38361 كد خبر:
رویترز خبر داد:
قیمت نفت در راه صعود
با توجه به اینکه توافق کاهش تولید های قبلی اوپک همواره با عدم پایبندی اعضای این سازمان مواجه می شد، تبعیت بالای این کشورها از توافق اخیر بازار را غافلگیر کرده و قیمت نفت از 35 دلار در یک سال قبل به بالای 55 دلار در هر بشکه رسیده است.


نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد که اوپک در ماه فوریه برای دومین ماه متوالی عرضه نفت خود را کاهش داده و کاهش عرضه قابل توجه عربستان موجب شده تا میزان تبعیت این سازمان از توافق کاهش تولید بالاتر برود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است در شش ماهه نخست امسال از تولید روزانه خود حدود 1.2 میلیون بشکه بکاهد. تولید کنندگان غیر اوپکی از جمله روسیه نیز تعهد کرده اند حدود 600 هزار بشکه از تولید روزانه خود بکاهند.

با توجه به اینکه توافق کاهش تولید های قبلی اوپک همواره با عدم پایبندی اعضای این سازمان مواجه می شد، تبعیت بالای این کشورها از توافق اخیر بازار را غافلگیر کرده و قیمت نفت از 35 دلار در یک سال قبل به بالای 55 دلار در هر بشکه رسیده است.

به گفته منابع آگاه، عربستان و کشور های حاشیه خلیج فارس امیدوارند این کاهش ها موجب افزایش قیمت نفت به حدود 60 دلار در سال جاری شود و میزان درآمد نفتی و سرمایه گذاری ها در بخش نفت را افزایش دهد.

بر اساس برآورد رویترز، در ماه ژانویه، اوپک به میزان 82 درصد از توافق کاهش تولید تبعیت کرد و این تبعیت بر اساس گزارش خود اوپک بالای 90 درصد بوده است.

بر اساس تحقیق جدید رویترز، در ماه فوریه عرضه نفت 11 کشور عضو اوپک که متعهد به کاهش تولید خود شده اند، به طور متوسط به 29.87 میلیون بشکه در روز رسیده که پایین تر از رقم 29.96 میلیون بشکه ماه ژانویه و رقم 31.17 میلیون بشکه در روز ماه دسامبر بوده است.

این بدان معناست که اوپک 1.098 میلیون بشکه از 1.164 میلیون بشکه ای را که باید کاهش می داد، از تولید خود کم کرده است و این به معنای تبعیت 94 درصدی از توافق کاهش تولید است.

همچنین به دنبال سخنان دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره، قیمت جهانی نفت افزایش یافت.

به گزارش رویترز، در حالی که افزایش ارزش دلار مهار شده، سخنان دیشب دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره شواهد چندانی از طرح های دولت وی برای افزایش تولید نفت شیل به دست نمی داد و لذا قیمت نفت امروز با افزایش همراه بود.

کاهش تولید اوپک بر بازار تاثیر مثبت گذاشته، در حالی که افزایش تولید نفت شیل آمریکا مانع از رشد قابل توجه قیمت ها شده بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 11 سنت، معادل 0.2 درصد افزایش به 54 دلار و 12 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز با 15 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 56 دلار و 66 سنت رسید.

فعالان بازار نفت انتظار داشتند دونالد ترامپ در سخنرانی خود در کنگره جزئیاتی از سیاست های انرژی خود را نیز اعلام کند، اما وی در سخنان دیشب خود به این مسئله اشاره ای نکرد.

جفری هالی، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندای سنگاپور گفت: انتظار می رود که قیمت نفت امروز در بازار لندن افزایش یابد، زیرا نبود خبر خودش یک خبر خوب است. اگر ترامپ اعلام می کرد که قصد دارد برخی از سیاست های حفاظت از محیط زیست آمریکا را مورد بازنگری قرار دهد، تا تولید نفت بیشتر آسان تر گردد، ممکن بود قیمت نفت خام آمریکا کاهش پیدا کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد