Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/ycVdSE
1395/12/14 - 12:43 تاريخ انتشار: 2290 تعداد بازديد: 38385 كد خبر:
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد؛
اوراق سلف موازی روشی کارآمد در تامین مالی شرکت های فولادی
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ضمن بیان اینکه ایجاد و راه اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت های تولیدکننده دارد. با انتشار اوراق سلف از سوی شرکت های تولیدی در صنعت فولاد، این گروه می تواند به راحتی تامین مالی کند و این موضوع سبب می شود تا خرید و سرمایه گذاری در بازار فولاد نیز با سهولت بیشتری انجام شود.

 

به گفته عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، طراحی و راه اندازی ابزارهای تامین مالی متنوع برای شرکت های بورسی از ضرورت های بازار سرمایه است. انتشار اوراق سلف موازی برای شرکت های فولادی می تواند روشی کارآمد و مفید جهت تامین مالی آنها باشد؛ این رویداد به مرور زمان در رونق اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بهادر احرامیان، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ضمن بیان اینکه ایجاد و راه اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت های تولیدکننده فولاد دارد، اظهار داشت: با انتشار اوراق سلف از سوی شرکت های تولیدی در صنعت فولاد، این گروه می تواند به راحتی تامین مالی کند و این موضوع سبب می شود تا خرید و سرمایه گذاری در بازار فولاد نیز با سهولت بیشتری انجام شود.

این مقام مسوول در خصوص وضعیت صنعت فولاد در کشور گفت: در بررسی وضعیت صنعت فولاد لازم است بیش از هر چیز دیگر به وضعیت داخلی این صنعت نگاه انداخت. بازار فولاد در ایران نزدیک به یک سال است که وارد فاز مازاد عرضه شده است. به بیانی دیگر، کشور نیاز داخلی خود را تامین کرده است و به سمت صادرات فولاد در حرکت هستیم .

وی با بیان اینکه گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه های صادراتی است، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مازاد فولاد در کشور سبب شده تا ایران به یک بازار صادراتی تبدیل شود و نیاز است که برنامه ریزی لازم و راهکارهای جدیدی جهت صادرات مازاد تولید فولاد انجام شود و از این رو، گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه های صادراتی کشور قرار دارد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اقدامات انجام شده در صادرات فولاد را اثربخش ارزیابی کرد و افزود: در زمینه صادرات فولاد اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است و صادرات انواع محصولات  به 6 میلیون تن خواهد رسید که رقم چشم گیری است و طبیعی است در سال های آینده این رقم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ارزان ترین عرضه فولاد در ایران صورت می گیرد، گفت: اکنون به دلیل مازاد عرضه و فضای رقابتی که در داخل کشور وجود دارد، ما ارزان ترین فولاد دنیا را داریم که حتی از چین هم ارزان تر است.

احرامیان با بیان اینکه پیش بینی بازار در سال آینده آسان نیست،  تاکید کرد: پیش بینی ها از سال 96  کار دشواری است؛ اما با این حال برخی تحلیل گران معتقدند که سال آتی، سال پر نوسانی خواهد بود.

وی طرح های در دست اجرای چین را یکی از عوامل موثر بر صنعت فولاد در سال آتی عنوان کرد و ادامه داد: چین برای سال 2017 پروژه های عمرانی تعریف کرده و با اقدامات زیرساختی که انجام داده است، سطح قیمت ها را می تواند ارتقا دهد و از کف قیمت ها حمایت کند؛ اما باید دید سایر متغیرها از جمله قیمت نفت و سایر حامل های انرژی در سطح بین المللی به چه صورت خواهد بود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد