Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/K14KQz
1395/12/15 - 14:14 تاريخ انتشار: 2426 تعداد بازديد: 38421 كد خبر:
یک کارشناس بازار سرمایه در گفت و گویی بررسی کرد؛
معرفی صنایع پیشرو بازار در سال 96
یک کارشناس بازار سرمایه درباره پیش بینی سال آینده با توجه به شرایط فعلی چطور بازار سرمایه گفت: چشم انداز سهام شرکت ها در صنایعی که درآمد ارزی یا مرتبط با ارز دارند، مثبت است.


یک کارشناس بازار سرمایه گروه ها و صنایع پیشرو بازار در سال آینده را سهامی دانست که به قیمت های جهانی وابسته اند و گزارش های 9 ماهه شرکت های بورسی را ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر سیدی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با "عصر مالی" درباره ارزیابی شرکت ها از عملکرد 9 ماهه و پیش بینی سال آینده گفت: با توجه به بررسی گزارش های منتشر شده شرکت ها، به نظر میرسد عملکرد شرکت هایی که محصول نهایی یا موجودی کالای آنها به نحوی به قیمت های جهانی و قیمت برابری ارز مربوط بوده، به نسبت پیش بینی ها بهتری منتشر کردند و این بهبود در سال بعد نیز مورد انتظار است.

این کارشناس بازار سرمایه درباره اینکه در گروه های مختلف بازار سرمایه کدام صنعت عملکرد بهتر یا ضعیف تری داشته است، اظهار داشت: گروه های مرتبط با فلزات و برخی محصولات پتروشیمی نظیر متانول عملکرد بهتری داشته اند.

سیدی درباره گروه هایی که عملکرد ضعیف تری داشتند نیز این گونه توضیح داد: گروه هایی نظیر خودرو و سایر گروه هایی که نیاز ارزی و فروش ریالی دارند عملکرد منفی داشته اند. همچنین به دلیل عدم کاهش نرخ بهره شرکتهایی که هزینه مالی بالا و دوره گردش سرمایه بالا نیز داشته اند، نظیر دارویی ها، عملکرد مطلوبی نداشتند.

کارشناس بازار سرمایه درباره پیش بینی سال آینده با توجه به شرایط فعلی چطور بازار سرمایه گفت: چشم انداز سهام شرکت ها در صنایعی که درآمد ارزی یا مرتبط با ارز دارند، مثبت است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط بازار سرمایه و رکود حاکم بر این بازار که البته متاثر از رکود اقتصادی است، توصیه های شما به سرمایه گذاران چیست؛ تصریح کرد: بهتر است سرمایه گذاران در گروه های ارزنده خصوصا آنهایی که فروش ارزی دارند یا داراییهای آنها بوسیله سرمایه گذاری ارزی تامین شده بصورت پلکانی و بدور از هیجان سرمایه گذاری کنند.

سیدی در خصوص اینکه دولت در بودجه 96 انتشار حجم قابل توجهی از اوراق مشارکت را تصویب کرده است، این موضوع چقدر می تواند به بازار سهام آسیب بزند، گفت: سر رسید دار کردن بدهی های جاری دولت بصورت اوراق بدهی امری بسیار مثبت است.

وی درباره اثر منفی این موضوع گفت: امری که اثر منفی دارد افزودن به بدهی های فعلی دولت در قالب این اوراق است که منجر به بالا ماندن نرخ سود و ادامه دار شدن زیانده ماندن بانک ها می شود.

این تحلیل گر بازار سرمایه درباره عملکرد بازار سهام در سال 95 گفت: عملکرد سال جاری بازار سرمایه تحت تاثیر متغیرهای کلان اقتصادی، قابل قبول نبود.

وی در خصوص اینکه بازار پول و نظام بانکی به دلیل بالا بودن نرخ بهره رقیب جدی بازار سهام است و بخشی از رکود این بازار به دلیل نرخ سودهای بالای بدون بهره است، گفت: نرخ سود بالا دو عامل مهم دارد، اول بد حسابی دولت در تسویه بدهی های خود یا سر رسیددار کردن آنها است، دوم بانک های خصوصی که به صورت شرکت های مضاربه ای اداره شده اند و از منابع سپرده گذاران به نفع سهامداران استفاده شده است.

سیدی در پایان خاطرنشان کرد: این منابع که در پروژه های ساختمانی بوده عمدتا به دلیل رکود در املاک تجاری و زمان بر شدن خروج از آنها، منجر به زیان شدید بانک ها شده است به نحوی که در بسیاری از این بانک ها جهت حفظ منابع سودهای موهومی پرداخت می شود تا آشکار شدن این امر به تعویق بیافتد. لذا این نرخ سودها اثر خود را در سایر نقاط اقتصاد بوسیله تحمیل هزینه مالی می گذارند. این امر باعث رکود و خروج پول از تمام بازار ها می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد