Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/qHj9PA
1395/12/18 - 10:02 تاريخ انتشار: 3513 تعداد بازديد: 38478 كد خبر:
وزیر انرژی عربستان:
تقاضای جهانی نفت کاهش نخواهد داشت
با وجود اینکه هزینه انرژی های تجدید پذیر رو به کاهش است و انرژی های جایگزین در حال اختصاص سهم بیشتری از بازار انرژی به خود است، اما نگرانی های زیست محیطی و پیشرفت های تکنولوژی برای به حاشیه راندن نفت کافی نخواهد بود.


وزیر انرژی عربستان این ادعا را که تقاضای جهانی برای نفت ممکن است به زودی رو به کاهش بگذارد رد کرد و گفت: ممکن است تقاضای جهانی برای نفت «خیلی زود» به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بلومبرگ، وزیر انرژی عربستان این ادعا را که تقاضای جهانی برای نفت ممکن است به زودی رو به کاهش بگذارد و میلیاردها بشکه نفت استخراج نشده در میادینی که هرگز حفاری نشده اند باقی بماند را رد کرد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان صحبت های مطرح شده در میان مدیران شرکت های انرژی، تحلیلگران و فعالان صنعت نفت در مورد احتمال رو به کاهش گذاشتن تقاضا برای نفت را «انحرافی» خواند و پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت «خیلی زود» به 100 میلیون بشکه در روز برسد. الفالح این اظهارات را در کنفرانس انرژی سراویک در هیوستون آمریکا ایراد کرد که معتبر ترین کنفرانس صنعت انرژی سال به شمار می رود.

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی هم در یکی از پانل های این کنفرانس با تایید تلویحی سخنان وزیر انرژی عربستان گفت: «ما به سقف رسیدن تقاضا، برای نفت را پیش بینی نمی کنیم.» محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک نیز با بیان اینکه به سقف رسیدن تقاضا برای نفت در «آینده قابل پیش بینی» رخ نخواهد داد گفت: «شاید رشد تقاضا کند شود، اما این رشد متوقف نخواهد شد.

الفالح افزود، این فرض ها که رشد تقاضا متوقف خواهد شد یا حتی تقاضا رو به کاهش خواهد گذاشت می تواند موجب تضعیف سرمایه گذاری ها در پروژه های جدید اکتشاف نفت شود، و تاثیری منفی بر عرضه آینده نفت بگذارد و موجب شوک های قیمتی شود که رشد اقتصادی را به خطر بیاندازد.

این سخنان پس از آن مطرح می شود که سیمون هنری، مدیر مالی شرکت رویال داچ شل چند روز پیش گفته بود، تقاضا برای نفت ممکن است در طی 5 سال آینده به سقف خود برسد.

الفالح گفت، با وجود اینکه هزینه انرژی های تجدید پذیر رو به کاهش است و انرژی های جایگزین در حال اختصاص سهم بیشتری از بازار انرژی به خود است، اما نگرانی های زیست محیطی و پیشرفت های تکنولوژی برای به حاشیه راندن نفت کافی نخواهد بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد