Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/rbukRM
1395/12/18 - 11:20 تاريخ انتشار: 5571 تعداد بازديد: 38481 كد خبر:
مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران اعلام کرد:
هفته آینده بازگشایی نمادهای تابلو «پایه ب» با چند پیش‌شرط
مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس ایران به چند پیش شرط در خصوص بازگشایی نمادهای بازار پایه در هفته آینده اشاره کرد و گفت: تمامی نمادها با قیمت پایانی روز توقف نماد و با دامنه نوسان روزانه قیمت 10 درصدی بازگشایی می‌شوند.
 

روز گذشته تمامی نمادهای موجود در بازار پایه اعم از عادی و توافقی به غیر از تابلوی پایه الف متوقف شدند و بازگشایی آنها طبق شرایطی به دوشنبه هفته آینده موکول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس در خصوص توقف نمادهای بازار پایه در پایان معاملات دیروز گفت: تا پیش از آغاز رسمی معاملات در تابلو پایه ب، تمامی نمادهای موجود در بازار پایه اعم از عادی و توافقی متوقف شدند تا دوشنبه هفته آینده مورخ 23 اسفندماه نماد تمامی این شرکت‌ها در تابلو «پایه ب» بازگشایی شوند.

افسانه اروجی توضیح داد: بر اساس اطلاعیه‌ای که به تازگی در سامانه کدال در خصوص طبقه‌بندی شرکت‌های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران در تابلوهای پایه الف، ب و ج منتشر شده، به غیر از تشکل‌های خودانتظام و نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس که به تابلوی پایه الف می‌روند، باقی شرکت‌ها در تابلوی پایه ب بازگشایی می‌شوند.

وی در خصوص برخی متغیرها که موجب انتقال شرکت‌ها به تابلو "پایه ب" می‌شوند گفت: در فرصت شش ماهه‌ای که تا پایان مردادماه 96 به شرکت‌هایی که در تابلو "پایه ب" بازگشایی می‌شوند داده شده است این شرکت‌ها باید متغیرهای نوع اظهار نظر حسابرس، تعداد دفعات عدم ارائه صورت‌های مالی و مجموع روزهای تاخیر در ارائه صورت‌های مالی را بر اساس مفاد موجود در «دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان» رعایت کنند در غیر این صورت به تابلو پایه ج منتقل خواهند شد.

وی به چند پیش شرط در خصوص بازگشایی نمادهای بازار پایه در هفته آینده اشاره کرد و گفت: تمامی نمادها با قیمت پایانی روز توقف نماد و با دامنه نوسان روزانه قیمت 10 درصدی بازگشایی می‌شوند؛ همچنین محدودیت حجمی که عبارت است از حداکثر تعداد اوراق بهاداری که طی هر سفارش در سامانه معاملات وارد می‌شود برای تمامی این نمادها تعداد 50 هزار سهم در نظر گرفته شده است.

مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس در ادامه نحوه انجام معاملات در تابلوی «پایه ب» را مشابه با سازوکار معاملات در بازار پایه عادی فعلی اعلام و اظهار کرد: معاملات این بازار به صورت عادی و با انجام دو مرحله حراج ناپیوسته با دامنه نوسان روزانه قیمت به میزان 10 درصد انجام می‌شود و معاملات در فواصل بین دو حراج به صورت حراج پیوسته در دامنه نوسان قیمت به میزان 10 درصد خواهد بود.

طبق اعلام اروجی به این ترتیب دوشنبه هفته آینده که معاملات در تابلوی «پایه ب» آغاز می‌شود، روند معاملات به این صورت خواهد بود که از ساعت 8:30 تا 9 صبح مرحله پیش‌گشایش با دامنه نوسان قیمتی حداکثر 10 درصدی بوده، راس ساعت 9 مرحله گشایش به روش حراج ناپیوسته صورت می‌گیرد، مرحله حراج پیوسته از ساعت 9 تا 12 و مرحله پیش‌گشایش نیز از ساعت 12 تا 12:30 خواهد بود و در نهایت مرحله گشایش به روش حراج ناپیوسته راس ساعت 12:30 انجام می‌شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد