Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/KuVq3S
1395/12/18 - 12:27 تاريخ انتشار: 7409 تعداد بازديد: 38487 كد خبر:
مدیرعامل فرابورس ایران خبر داد :
موافقت اصولی سه صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه جدید
سامانه آنلاین پذیرش فرابورس کمک می‌کند فرایند پذیرش شرکت ها که در تابلوهای اول، دوم و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط به حدود 150 مورد می‌رسد تسریع شود و با آدرس Listing.ifb.ir قابل استفاده است.

نشست هم‌اندیشی با کارگزاران بازار سرمایه در امور دانش‌بنیان و طرح‌های فناوارنه در حالی برگزار شد که مدیرعامل فرابورس ایران در این نشست از دریافت موافقت اصولی دو صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه متعلق به دانشگاه تهران و بانک پاسارگاد و صندوق اینوتک آشنا از سوی سازمان بورس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امیرهامونی با بیان اینکه دانشگاه تهران به عنوان نخستین دانشگاهی است که درخواست تاسیس صندوق VC داده است، سرمایه این سه صندوق را در مجموع 80 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: سرمایه صندوق‌های رویش لوتوس و یکم آرمان آتی نیز که دی ماه پذیره‌نویسی شدند 60 میلیارد تومان بود.

به گفته وی تاکنون 11 صندوق دیگر نیز درخواست تاسیس داده‌اند که در مجموع سرمایه آنها به 460 میلیارد تومان می‌رسد.

بیش از 170 اختراع و طرح صنعتی در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری

 

مدیرعامل فرابورس ایران در بخش دیگری از سخنان خود لیست شدن بیش از 170 مورد اختراع، طرح صنعتی و ... در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری و افزایش ارزش معاملات این بازار از 200 میلیارد تومان در ابتدای راه‌اندازی به بیش از 3 میلیارد تومان در سال 95 را از دیگر دستاوردها و اقدامات فرابورس در راستای تامین مالی طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون 105 شرکت که برخی از آنها دانش‌بنیان هستند درخواست پذیرش خود را به بازار شرکت‌های کوچک و متوسط داده‌اند که از میان آنها شرکت گز سکه در تابلوی رشد این بازار معاملات خود را آغاز کرده است. 

به گفته هامونی 2950 شرکت دانش‌بنیان در کشور مشغول به کارند که مجموع فروش آنها بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان است و فعالان بورس اعتقاد دارند این شرکت‌ها با حاشیه سود 50 تا بعضا 90 درصدی می‌توانند یک چهارم تا نیمی از کل بازار سرمایه را به خود اختصاص دهند و در واقع این شرکت‌ها مخاطبان آینده این بازار خواهند بود.

 

رونمایی از سامانه آنلاین پذیرش شرکت‌ها در فرابورس 

در این نشست همچنین سامانه آنلاین پذیرش فرابورس نیز رونمایی شد. به گفته مدیرعامل فرابورس ایران از طریق این سامانه مشاوران پذیرش می‌توانند مدارک شرکت‌ها را در سامانه بارگذاری کنند و پس از دریافت کد رهگیری در نوبت بررسی کمیته پذیرش قرار گیرند.

هامونی اعلام کرد این سامانه کمک می‌کند فرایند پذیرش شرکت ها که در تابلوهای اول، دوم و بازار شرکت‌های کوچک و متوسط به حدود 150 مورد می‌رسد تسریع شود و با آدرس Listing.ifb.ir  قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه از 108 شرکت کارگزاری تاکنون 30 کارگزاری به فرابورس درخواست پذیرش داده‌اند عنوان کرد: به کمک این سامانه پذیرش شرکت‌های کارگزاری نیز می‌توانند درخواست پذیرش خود را به فرابورس ارائه کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد