Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/y4TJqi
1395/12/20 - 09:00 تاريخ انتشار: 3224 تعداد بازديد: 38490 كد خبر:
بسته خبری 95.49؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، در بسته خبری پیش‌رو، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.
 

سامانه سهام عدالت رونمایی شد

سامانه سهام عدالت از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رونمایی شد و از این پس اعطای سود به مشمولین سهام عدالت صورت خواهد گرفت. وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از ساماندهی طرح سهام عدالت که صبح روز سه شنبه 17 اسفند ماه، در سالن اجلاس سران با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای شورای اصل 44 قانون اساسی و نمایندگان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است و یکی از ویژگی‌های مهم اقتصاد مقاومتی مردمی بودن و عدالت محور بودن آن است. وزیر اقتصاد عنوان کرد: برنامه مردمی کردن اقتصاد کشور یکی از برنامه‌های 12 گانه اقتصاد مقاومتی است که با مسئولیت وزارت اقتصاد و دارایی در حال پیگیری است که هدف اصلی در آن توسعه مشارکت و حضور مردم در عرصه اقتصاد است.

مشاهده کل خبر

عرضه پسته در بورس گامی مؤثر در ارتقاء این محصول در جهان

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم افتتاح معاملات پسته در بورس کالا اظهار داشت: راه اندازی معاملات پسته یکی از مزیت های تولیدی محصولات کشاورزی است و همیشه به عنوان یک محصول برتر در بازارهای جهانی مطرح است. علی طیب نیا ادامه داد: امروز به نوعی شاهد پیوند بین بازار سرمایه و محصولات کشاورزی هستیم که هر دو آنها می تواند در اقتصاد ایران نقش مهمی داشته باشد.

مشاهده کل خبر

توصیه وزیر اقتصاد به فعالان بازار مالی برای حضور در نمایشگاه فاینکس

وزیر اقتصاد بازار سرمایه را بهترین و مهمترین محل برای دارایی های مردم اعلام کرد و در برابر این نکته که بورس در 2 سال اخیر سودی نداشته که نصیب سرمایه گذاران کند، گفت: با سودآور شدن بنگاه ها، بورس جذاب شده و باعث ورود سرمایه ها می شود. علی طیب نیا در حاشیه این مراسم و هنگامی که به فعالان بازار سرمایه توصیه می کرد در نمایشگاه بورس، بانک، بیمه (که 26 تا 29 فروردین برگزار خواهد شد) حضور داشته باشند، اظهار داشت: واقعیت این است که علاقمند به توسعه بازار و وضعیت مناسب شاخص بورس هستیم و مردم در برابر ورود دارایی ها باید به سودآوری مناسبی برسند.

مشاهده کل خبر

عضویت ایران در آیسکو دستاورد مهم سازمان بورس در دولت یازدهم

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار عضویت در آیسکو را یکی از دستاوردهای دولت یازدهم دانست و اظهار داشت: ایران بعد از برداشته شدن تحریم ها به عضویت سازمان آیسکو درآمده است و این اقدام فرصت قابل توجهی برای جذب بیشتر سرمایه گذار و سرمایه گذاری در کشور به شمار می رود. دکتر شاپور محمدی تاکید کرد: عضویت در این نهاد برای سرمایه گذاران خارجی دستاوردی بسیار مهم به شمار می آید، چراکه این نهاد برای کشورهای عضو مقرراتی وضع کرده که معاملات در این کشورها به صورت منصفانه، شفاف و کارا با کمترین هزینه انجام شود.

مشاهده کل خبر

صحت عملکرد بازار و نظارت بر آن، رسالت سازمان است

دومین جلسه از سلسله نشست های هم‌اندیشی فعالان و صاحبنظران بازار سرمایه و سازمان بورس و اوراق بهادار، به همت مرکز پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار در روز یکشنبه، 15 اسفند برگزار شد. در این نشست موانع و محدودیت‌های معاملاتی مدیران و کارکنان کارگزاری‌ها و راهکارهای آن، در کنار ارتقای شفافیت اطلاعاتی و پیشگیری از تخلف، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در ابتدای این نشست دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار محدودیت‌های معاملاتی مدیران و کارکنان کارگزاری‌ها در ایران و کشورهای دیگر را تشریح و به نگرانی نهادهای ناظر درخصوص معاملات کارکنان کارگزاری‌ها از دو منظر پیش‌دستی (Front Running) و منصفانه بودن (Fairness) معاملات کارکنان کارگزاری‌ها در عرضه‌های اولیه اشاره کرد.

مشاهده کل خبر

حمایت همه جانبه سازمان بورس از توسعه شرکت های دانش بنیان

دکتر شاپور محمدی، در نشست همکاری فعالان بازار سرمایه در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه ضمن قدردانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با تلاش سازمان بورس، شرکت فرابورس و همچنین همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدامات مهمی برای حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه انجام شده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در حال حاضر اقتصاد جهانی از منابع طبیعی و سنتی به سمت اقتصاد دانش محور حرکت کرده است، گفت: ما در دنیا دو نوع توسعه داریم. توسعه خود به خودی که مبتنی است به علم فیزیک و شیمی و زیست و توسعه آگاهانه که مبتنی بر برنامه ریزی، سیاست گذاری و علم اقتصاد و علوم انسانی است.

مشاهده کل خبر

تاسیس 3 هزار شرکت دانش بنیان در کمتر از چهار سال

علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری در نشست همکاری فعالان بازار سرمایه در امور دانش بنیان و طرح های فناورانه اظهار داشت: امروز شاهد صدور روزانه مجوز شرکت های دانش بنیان هستیم به طوریکه هم اکنون 1720 شرکت نوپا، 870 شرکت تولیدی و 351 شرکت صنعتی در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را آغاز کرده اند. به گفته علیرضا دلیری در سال 89 راه اندازی شرکت های دانش بنیان با مصوبه هیأت دولت به طور جدی در دستور کار قرار گرفت که با روی کار آمدن دولت یازدهم به فاز اجرایی وارد شد و کمتر از 4 سال، شاهد فعالیت قریب به 3 هزار شرکت هستیم.

مشاهده کل خبر

برای انعقاد 25 قرارداد در حال مذاکره هستیم

معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی، در کنفرانس برجام و اقتصاد مقاومتی گفت: ما برای انعقاد 25 قرارداد در حال مذاکره هستیم که در صورت نهایی شدن بیش از 80 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران صورت می‌گیرد. امیرحسین زمانی نیا،  با اشاره به این که بعد از برجام صادرات نفت دو برابر شده است، افزود: بالغ بر 34 میلیارد دلار در سال 95 عواید نفت و میعانات داشته‌ایم و در ماه‌های آخر سال 95 توانستیم 2 میلیون و 639 هزار بشکه نفت و میعانات صادر کنیم.

مشاهده کل خبر

بودجه 96 منطقی است

رییس کمیسیون تلفیق بودجه گفت: تلاش شده است اوراقی که دولت منتشر می کند بازار سرمایه را تخریب نکند و بر نرخ سود تسهیلات بانکی تأثیر نگذارد و این نرخ کاهش یابد؛ در بودجه سال آینده رشد اقتصادی پنج درصد پیش بینی شده است البته نفت و گاز و بخش کشاورزی رشد خود را کرده اند و برای تحقق رشد اقتصادی پنج درصد، بخش مسکن و صنعت باید رونق بگیرد. غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق بودجه در برنامه "تیتر" شبکه خبر سیما گفت: مجلس در بودجه ۹۶ حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان برای فعالیت های عمرانی پیش بینی کرده است و کمبود منابع آن با فاینانس، اوراق مشارکت، اختصاص سهم تولید از هدفمندی یارانه ها و جلوگیری از اختلالات فعالیت های اقتصادی دولت جبران می شود.

مشاهده کل خبر

پسته به بورس لبخند زد

مراسم افتتاح معاملات پسته در بورس کالای ایران امروز، دوشنبه 16 اسفند ماه 95 با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، علی طیب نیا، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر شاپور محمدی، مدیرعامل بورس کالای ایران، حامد سلطانی نژاد، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پور ابراهیمی و جمعی از فعالان حوزه کشاورزی و خبرنگاران در محل بورس کالای ایران برگزار شد. حامد سلطانی نژاد در مراسم رونمایی از عرضه پسته در بورس کالا، در خصوص روند بستر سازی نخستین معامله پسته در بورس کالا اظهار داشت: رقابت خوبی بر سر محصولات کشاورزی با کیفیت در بورس کالا شکل گرفته و البته تنظیم بازار محصولات کشاوزی نیز از این طریق رخ داده است.

مشاهده کل خبر

آغاز معامله پسته از فردا در بورس کالا با حضور وزیر اقتصاد

روز دوشنبه، 16 اسفند 95، معاملات پسته در بورس کالا با حضور وزیر اقتصاد در محل بورس کالای ایران برگزار شد. بدین ترتیب ایران از این پس به عنوان مرجع قیمت گذاری پسته در سطح منطقه و بین المللی مطرح خواهد شد. مدیرعامل بورس کالا در خصوص معاملات پسته در بورس کالا به "سنا" کفت: در حوزه محصول پسته لازم است بازاری داشته باشیم تا از طریق آن به صورت روزانه از قیمت استراتژیک این محصول باخبر شویم. از آنجا که ایران تولید کننده دوم پسته در سطح جهانی است، از طریق امکاناتی که بورس در اختیار ما قرار می دهد، می توانیم در مورد قیمت های جهانی نیز مذاکراتی داشته باشیم.

مشاهده کل خبر

سامانه پس از معاملات جدید عملیاتی می شود

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از عملیاتی شدن سامانه پس از معاملات خبر داد و گفت: آغاز به کار این سامانه از شنبه، 14 اسفند ماه 95، تحول بزرگی در بازار سرمایه ایجاد خواهد کرد. محمدرضا محسنی در خصوص این سامانه به "سنا" گفت: تغییر ساختار کد سهامداری و رفع محدودیت آن، امکان گفتگوی مناسب، هیبرید کامل، تجمیع دارایی، داشبوردهای الکترونیک، تحول در تعامل با ثبت احوال و تخصصی سازی از ویژگی های برتر این سامانه است.

مشاهده کل خبر

سرمایه‌گذاری 1300 میلیارد تومانی خارجی در بازار سرمایه

مدیرعامل فرابورس ایران، امضای توافقنامه با نهاد ناظر بازار سرمایه آلمان (Bafin) را موجب تسهیل و تسریع در فرایند جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه دانست و همچنین عنوان کرد: با امضای توافقنامه با دو نهاد ناظر بازار سرمایه کره‌جنوبی، یک میلیارد دلار در حال ورود به بازار سرمایه کشور است. امیر هامونی که در کنفرانس ملی اقتصاد مقاومتی و برجام در حضور برخی مقامات بانک مرکزی، گمرک، صندوق ضمانت صادرات ایران، سازمان سرمایه‌گذاری خارجی و مدیران برخی بانک‌های دولتی و خصوصی سخن می‌گفت، از ورود 1300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خارجی به بازار سرمایه در طول سال 2016 میلادی و پس از برجام خبر داد.

مشاهده کل خبر

روابط بین المللی بانکی در حال گذر از روزهای سخت است

به گفته قائم مقام بانک مرکزی، ارتباطات کارگزاری، اتصال به سوئیفت، تسهیل پرداخت ها، بهبود رتبه اعتباری کشور، دسترسی به منابع، تامین اسکناس، طلا و فلزات گران بها، تامین مالی پروژه های اقتصادی کشور، آموزش استانداردهای بین المللی و امکان مشارکت در بازارهای بین المللی از دستاوردهای برجام بود. اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی و برجام که در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه روز دوشنبه 16 اسفند ماه برگزار شد، با تأکید براینکه هدف اصلی تحریم‌ها مربوط به روابط بانکی بود، اظهار داشت: امروز روابط بانکی در حال گذر از روزهای سخت است و ریسک کشور از منظر طرف های خارجی بهبود یافته است.

مشاهده کل خبر

چشم انداز بازار سرمایه در سال 96

نخستین مدیرعامل شرکت بورس تهران، بازار سرمایه را انعکاسی از شرایط واقعی اقتصاد کشور دانست و گفت: ما همه منتظر هستیم تا پیش‌بینی سال 96 شرکت‌ها در اسفندماه وارد بازار شود و ببینیم شرکت‌ها اقتصاد سال 96 را چطور دیدند. علی رحمانی، رییس هیات مدیره انجمن حسابرسی داخلی ایران، در گفتگو با "سنا" انتخابات ریاست جمهوری در سال آتی را موضوعی اثر گذار دانست.

مشاهده کل خبر

آیسکو، ارتقای توسعه و کارآیی بازارهای اوراق بهادار

یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس در خصوص پیوستن بازار سرمایه ایران به آیسکو اعلام داشت: یکی از مأموریت‌های اصلی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران برای بین‌المللی شدن، عضویت در آیسکو بود. به گفته این مقام مسوول، امروزه آیسکو به عنوان یک مرجع «استاندارد ساز بین‌المللی» برای بازارهای سرمایه به شمار می‌رود. عضویت گسترده این سازمان، 95درصد بازارهای سرمایه جهان را پوشش می‌دهد و آیسکو مهمترین نهاد مشارکتی بین‌المللی برای نهاد‌های قانونگذار این بازار به شمار می‌رود.

مشاهده کل خبر

سال آینده بهتر از سال جاری است

مدیر عامل سابق فرابورس درباره گروه صنعت هایی که عملکرد بهتری در سال آینده خواهند داشت، اظهار داشت: صنایعی که صادراتی محور هستند و محصولات و عمده تولیدشان محصولات صادراتی است حتماً وضعیتشان نسبت به سال جاری بهتر می شود. مصطفی امید قائمی، مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهرآیندگان، در کفتگو با "سنا" ادامه داد: کماکان بازار و بنگاه ها با مشکلات اقتصادی از جمله عدم وجود نقدینگی، افزایش مجدد نرخ بهره بین بانکی و مطالبات معوق سیستم بانکی دست به گریبانند. در نتیجه مجموع این عوامل باعث می شود وضعیت اقتصاد همچنان در فاز رکودی باقی بماند و بنگاه های اقتصادی با مشکل مواجه باشند با این وجود به احتمال زیاد بازار سال آینده بهتر از سال جاری خواهد بود.

مشاهده کل خبر

رونق بازار سرمایه از طریق ظرفیت های برنامه ششم توسعه

محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه، 16 اسفند 95، در آیین افتتاح معاملات پسته در بورس کالا خاطرنشان کرد: ظرفیت های برنامه ششم توسعه می تواند رونق بازار سرمایه را در کشور به دنبال داشته باشد. محمدرضا پرابراهیمی یادآور شد: موجب خرسندی است که در بازار سرمایه ایران، عمق بازار در حال افزایش است و ما در برنامه ششم توسعه، توجه ویژه به بازار سرمایه صورت داده ایم و امروز در مواد و احکام زیادی حوزه عمل بازار سرمایه را بسیار گسترش داده ایم. 

مشاهده کل خبر

تالار نقره‌ای اهرمی برای مقابله با فساد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: معامله در بورس کالا زمینه شفافیت در قیمت کالاها را پدید آورده و از این نظرمی تواند اهرم خوبی برای جلوگیری از فساد به شمار آید. به کفته محمدرضا تابش، به طور یقین اگر به دنبال شفافیت خرید و فروش هستیم، باید از بورس کالا حمایت کنیم، چرا که این بورس عمدتا یک هدف مشخص دارد و آن هم شفافیت قیمت است، تا همه افراد بتوانند با شرایط مساوی به رقابت بپردازند.

مشاهده کل خبر

استفاده از سازوکار بورس کالا برای کشف قیمت های واقعی

رییس هیات مدیره انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن گفت: ما به دنبال واقعی شدن قیمتها هستیم تا قیمت تمامی محصولات در زنجیره سنگ آهن تا فولاد درون یک بستر رقابتی شفاف همچون بورس کالا، مشخص شود. قدیر قیافه در خصوص الزام شرکتهای بزرگ تولید کننده سنگ آهن مانند گل گهر و چادرملو برای عرضه محصولات خود در بورس کالا گفت: هیچ الزامی برای عرضه محصولات شرکتهای سنگ آهنی در بورس کالا وجود ندارد؛ اما از آنجایی که عرضه محصولات این شرکتها در بورس کالا دستکم در حوزه تضمین پرداختها می‌تواند کمک کند؛ آنها می‌توانند به خوبی از این سازوکارها و تسهیلات بهره ببرند.

مشاهده کل خبر

سازوکار طبقه‌بندی شرکت‌ها در تابلوهای معاملاتی بازار پایه

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران از ارزیابی نمادهای معاملاتی قابل معامله در تابلوهای پایه ب و پایه ج به صورت سالانه 2 بار از سوی کمیته درج در فرابورس ایران خبر داد و گفت که در صورت احراز یا سلب معیارهای هر یک از تابلوها، انتقال بین تابلو­ها صورت خواهد گرفت. به گفته مهدی علم الهدی، با ابلاغ دستورالعمل طبقه‌بندی شرکت‌های موجود در بازار پایه در سه تابلو معاملاتی مجزا، معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران توضیحاتی در خصوص شرایط این طبقه‌بندی، نحوه ارزیابی شرکت‌های درج‌شده در بازار پایه و ارزیابی دو بار در سال نمادهای معاملاتی قابل معامله درتابلوهای پایه ب و ج، ارائه کرد.

مشاهده کل خبر

نیروهای تاثیر گذار مثبت بر بازار سرمایه

به گفته مدیر عامل کارگزاری بانک صنعت و معدن، در بزرگترین صنعت بورسی، شرکت ها گزارش های خوبی از سودآوری سال آینده خود روانه بازار کرده‌اند. در صنعت پتروشیمی، افزایش نرخ نفت خام و همچنین افزایش نرخ برابری دلار در داخل، موجب شده است که از ابتدای سال تاکنون، در برخی موارد شاهد تعدیلات خوبی باشیم که از جمله آن می توان بخش تولید متانول را مثال زد. مهدی ثریانژاد ادامه داد: یکی از عوامل بسیار مهم در آینده شرکت ها مربوط به نرخ ارز بر اساس تصمیمات دولت است که می تواند در شرکت هایی که دارای تراز مثبت ارزی هستند، همانند صنایع پتروشیمی، پالایشی، فلزی و معدنی تاثیر مثبت داشته باشد.

مشاهده کل خبر

اوراق سلف موازی روشی کارآمد در تامین مالی شرکت های فولادی

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ضمن بیان اینکه ایجاد و راه اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت های تولیدکننده دارد. با انتشار اوراق سلف از سوی شرکت های تولیدی در صنعت فولاد، این گروه می تواند به راحتی تامین مالی کند و این موضوع سبب می شود تا خرید و سرمایه گذاری در بازار فولاد نیز با سهولت بیشتری انجام شود. بهادر احرامیان در خصوص وضعیت صنعت فولاد در کشور گفت: در بررسی وضعیت صنعت فولاد لازم است بیش از هر چیز دیگر به وضعیت داخلی این صنعت نگاه انداخت. بازار فولاد در ایران نزدیک به یک سال است که وارد فاز مازاد عرضه شده است. به بیانی دیگر، کشور نیاز داخلی خود را تامین کرده است و به سمت صادرات فولاد در حرکت هستیم.

مشاهده کل خبر

رونمایی از سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و فناورانه

سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و فناورانه و سامانه آنلاین پذیرش فرابورس عصر روز دوشنبه 16 اسفند ماه 95 با حضور دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، دکتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و سرمایه و امیر هامونی مدیر عامل شرکت فرابورس رونمایی شد. سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و فناورانه بستر مناسبی بین سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان خواهد بود و خدمات متعددی را در اختیار افراد قرار می دهد.

مشاهده کل خبر

بورس از نظر شفافیت از کل اقتصاد پیشی گرفته است 

بهروز خدارحمی با بیان اینکه رفع چالش های بازار سرمایه در گروی شفافیت در بدنه کل اقتصاد است، خاطر نشان کرد: بازار سرمایه نمی تواند تافته جدابافته ای از کل اقتصاد باشد. آنچه در بازار سرمایه دیده می شود همگام با بقیه بخش های اقتصادی کشور است. بنابراین برای توسعه بازار سرمایه و رسیدن به نقطه ایده آل باید بقیه بخش های اقتصادی کشور به اندازه ای بازار سرمایه شفاف شوند چون بازار سرمایه از نظر میزان شفافیت از بقیه بخش های جامعه فاصله زیادی گرفته است.

مشاهده کل خبر

آسیب‌های بازار سرمایه در سالی که گذشت

موسی احمدی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بررسی وضعیت بازار سرمایه هر کشوری نشان از حرکت نظام تامین مالی آن بوده و ارزیابی و آسیب‌شناسی آن کمک بسزایی در پرکردن خلاها می کند، گفت: گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که ارزش وزنی کل بورس در پایان آذر ماه 1395 (سه ماهه سوم) به 80,123 بالغ شد که این میزان در مقایسه‌ با سه ماهه‌های قبلی مربوط به پایان شهریور 95، پایان خرداد 95 به ترتیب با76,451 و 72,615 با رشد مواجه بوده است.

مشاهده کل خبر

معرفی و رونمایی از فعالیت های نوین بازارهای مالی در فاینکس 2017

مدیرعامل بورس انرژی، درباره چگونگی توسعه این رویداد اظهار داشت: شاید روی بعضی نکات بتوان بیشتر تاکید کرد از جمله توجه بیشتر به سایر بازارهای مالی مانند بانک و بیمه. از آنجایی که عنوان نمایشگاه بورس بانک و بیمه است باید هر سه بازار سهم متناسبی در نمایشگاه داشته باشند تا مخاطبان عام فرصت بهتر و بیشتری در جهت آشنایی با این بازارها را بدست آورند.

مشاهده کل خبر

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد