Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/OimwgK
1395/12/21 - 13:13 تاريخ انتشار: 1693 تعداد بازديد: 38528 كد خبر:
طی هفته گذشته رقم خورد؛
ریزش 2 درصدی اونس در بازارهای جهانی
قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه برای نهمین روز متوالی با کاهش روبرو شد و در هفته ای که گذشت با افت 2 درصدی همراه بوده است.

 

بهای هر اونس نقره در هفته گذشته، در بازارهای بین المللی با 11 سنت کاهش به کمتر از 16.92 دلار رسیده است. قیمت نقره نیز در هفته گذشته بیش از 4.6 درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، انتشار آمارهای اشتغال در آمریکا طی ماه فوریه تاثیر زیادی بر ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته است.

بر اساس این گزارش تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه فوریه بیش از 235 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده که این رقم فراتر از انتظارات کارشناسان اقتصادی بوده است.

این مساله موجب شده تا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست آتی بیشتر شود و فشار زیادی بر قیمت جهانی طلا وارد گردد.

البته قیمت جهانی طلا بار دیگر توانسته است وارد کانال 1200 دلاری شود. پیتر اسپینا تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه گلدسیک تاکید کرد: حتی اگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد، قیمت طلا می تواند تحت تاثیر افزایش فشارهای تورمی، روند صعودی خود را ادامه دهد.

بهای هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با 1.8 دلار کاهش به کمتر از 1202 دلار رسیده است. افت متوالی قیمت طلا در 9 روز گذشته مساله ای است که از جولای 2015 میلادی بی سابقه بوده است.

قیمت طلا در هفته گذشته با افت 2 درصدی روبرو شده و این در شرایطی است که در هفته قبل از آن نیز با کاهش 2.5درصدی همراه شده بود.

به نظر می رسد قیمت طلا و ارزش دلار در روزهای آینده تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا قصد دارد امسال 3 بار نرخ بهره را افزایش دهد. اگر فدرال رزرو بخواهد این تصمیم خود را عملی کند فشار بیشتری بر قیمت جهانی طلا وارد خواهد شد.

بانک مرکزی اروپا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا سیاست های انبساطی پولی را حداقل تا پایان 2017 میلادی ادامه دهد.

تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست مارس به بیش از 88.6 درصد رسیده است. به نظر می رسد نگرانی های مربوط به اوضاع سیاسی اروپا می تواند موجب تقویت قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد