Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/QDeyuz
1395/12/21 - 16:05 تاريخ انتشار: 2214 تعداد بازديد: 38540 كد خبر:
گزارش هفتگی؛
انعقاد ۸۴ هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا
حجم و ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب روی ارقام ۸۴ هزار و ۵۵۶ قرارداد و ارزش ۱۱ هزار و ۱۰۰میلیارد ریال قرار گرفت که نسبت به دو هفته ماقبل رشد ۶۷ درصدی را تجربه کرد، چرا که طی هفته مذکور حجم معاملات به ۵۰ هزار و ۶۰۰ قرارداد رسیده بود.

 

دلار در ۵ روز ابتدایی هفته گذشته در مسیر کاهشی قرار داشت و حتی با نزول از مرز ۳هزار و ۷۵۰ تومان تا قیمت ۳ هزار و ۷۲۰ تومان پایین رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، حجم و ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب روی ارقام ۸۴ هزار و ۵۵۶ قرارداد و ارزش ۱۱ هزار و ۱۰۰میلیارد ریال قرار گرفت که نسبت به دو هفته ماقبل رشد ۶۷ درصدی را تجربه کرد، چرا که طی هفته مذکور حجم معاملات به ۵۰ هزار و ۶۰۰ قرارداد رسیده بود.

شنبه گذشته، شاخص بازار ارز با افت محدود ۵ تومانی به قیمت ۳ هزار و ۷۸۰ تومان رسید. با این حال، در ادامه هفته روند افت دلار شدت گرفت؛ به‌طوری‌که این ارز پس از کاهش‌های ۱۰، ۱۱ و ۱۶ تومانی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، در پنجمین روز هفته، ۲۳ تومان دیگر از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۳ هزار و ۷۲۰ تومان رسید. این در حالی است که روز پنجشبه با رشد قیمت رو به رو شد. همچنین اونس نیز طی هفته مذکور ۵. ۰ درصد از ارزش خود را از دست داد، اما با این حال سکه به روند نزولی اونس بی اعتنایی کرد و بیشتر تحت تاثیر نوسانات دلار قرار می گرفت و سعی در نگهداری محدوده قیمتی خود داشت.

بر این اساس طبق روال معاملات آتی سکه، سررسید آبان سال ۹۶ یعنی دورترین موعد تحویل بازار آتی به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۷۳هزار و ۱۶۳ قرارداد را به ارزش ۹هزار و ۶۷۲میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات هفتگی آتی سکه، سررسید شهریور سال آینده قرار گرفت؛ در این سررسید ۶ هزار و ۷۳۸ قرارداد به ارزش ۸۶۰ میلیارد ریال منعقد شد. قرارداد تحویل اردیبهشت سال آتی نیز با ثبت دو هزار و ۱۲۹ قرارداد به ارزش ۲۵۹ میلیارد ریال در مکان سوم پرمعامله ترین سررسید بازار آتی قرار گرفت. همچنین قرارداد تحویل اسفند امسال با یک هزار و ۶۸۷ قرارداد به ارزش ۱۰۴ میلیارد ریال در مکان چهارم معاملات قرار گرفت. در پایان نیز سررسید تیر ۹۶ با ۸۳۹ قرارداد به ارزش ۱۰۴ میلیارد ریال در انتهای جدول بازار آتی سکه قرار گرفت.

 

نگاهی به آخرین روز معاملاتی

بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) بیانگر آن است که در مجموع ۲۳هزار و ۲۷۵ قرارداد منعقد شده است.

براساس آمار معاملات، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۱۹۴ هزار تومان، افزایش ۰.۲۳ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان رشد ۰.۲ درصدی را به ثبت رساند. از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و ۲۳۷ هزار تومان به فروش رسید و با افزایش ۰.۱۳ درصدی همراه شد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و ۲۶۷ هزار تومان معامله و رشد ۰.۲۴ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۰۳ هزار تومان معامله شد و افزایش ۰.۱ درصدی را به ثبت رساند.

در بازار نقدی نیز طی روز پنج‌شنبه همسو با افزایش قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در مسیر رشد قرار گرفت و با ۷ هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و ۱۹۳ هزار تومان رسید.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد