Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/QfOW9N
1395/12/22 - 08:59 تاريخ انتشار: 1487 تعداد بازديد: 38548 كد خبر:
از سوی خزانه دار کل کشور مورد تاکید قرار گرفت؛
تسویه اسناد خزانه اسلامی، اولویت اول خزانه
کلیه تمهیدات لازم برای تسویه اسناد خزانه اسلامی منتشره از محل بند (ط) تبصره 6 قانون بودجه سال 1394 کل کشور با نماد معاملاتی "اخزا" (6) که تاریخ سررسید آن 25 اسفند 95 است، اتخاذ شده است و این اسناد کما فی السابق در موعد مقرر و بدون تاخیر، تسویه و وجه آن به حساب آخرین دارندگان پرداخت خواهد شد
 

معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور با تاکید بر تسویه اسناد خزانه اسلامی گفت: اولویت اول خزانه داری کل کشور، تسویه بدهی های ناشی از انتشار اوراق بدهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایلنا؛ سید رحمت اله اکرمی با اعلام این خبر اظهار داشت: تسویه و بازپرداخت اصل و فرع اوراق بدهی منتشره توسط دولت از اهمیت بسزایی برخوردار  و حساسیت دولت در پرداخت مبالغ مزبور بیش از سایر پرداخت ها است.

وی تصریح کرد: کلیه تمهیدات لازم برای تسویه اسناد خزانه اسلامی منتشره از محل بند (ط) تبصره 6 قانون بودجه سال 1394 کل کشور با نماد معاملاتی "اخزا" (6) که تاریخ سررسید آن 25 اسفند 95  است، اتخاذ شده است و این اسناد کما فی السابق در موعد مقرر و بدون تاخیر، تسویه و وجه آن به حساب آخرین دارندگان پرداخت خواهد شد.

اکرمی خاطرنشان کرد: تا پیش از این نیز کلیه اسناد خزانه اسلامی منتشر شده ("اخزا" (1) تا "اخزا" (5)) در سررسید مقرر تسویه شده اند.

گفتنی است، اسناد خزانه اسلامی در طول چند سال اخیر به عنوان ابزار مالی پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران مورد استفاده قرار گرفته و معاملات ثانویه این اسناد در بازار سرمایه (فرابورس ایران) در حال انجام است . 

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد