Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/cWBWr1
1395/12/22 - 12:20 تاريخ انتشار: 2278 تعداد بازديد: 38564 كد خبر:
مدیر عامل بورس کالای ایران خبر داد؛
تامین مالی ۱۴۰ هزار میلیارد ریالی با معاملات سلف عادی و استاندارد
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد ریال معاملات سلف عادی و اوراق استاندارد طی سال جاری در بورس کالای ایران انجام شد و برخی شرکت ها از این طریق تامین مالی کردند.


مدیرعامل بورس کالا، کیفیت کالا را یکی از مزایای بورسی شدن کالا عنوان و اظهار کرد: عرضه و تقاضا، قیمت را تعیین می کند بنابراین هرچه کالا با کیفیت بالا باشد خریداران بهترین قیمت را برایش تعیین می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد ریال معاملات سلف عادی و اوراق استاندارد طی سال جاری در بورس کالای ایران انجام شد و برخی شرکت ها از این طریق تامین مالی کردند.

حامد سلطانی نژاد عصر شنبه در جمع خبرنگاران در رفسنجان با اشاره به اینکه حدود ۲۰ گروه کالای کشاورزی در بورس کالا عرضه می شود افزود: اقلام محصولات کشاورزی ایران که در بورس عرضه می شود شامل زعفران، جو، گندم، ذرت و غیره است که بیش از ۷۸ قلم کالای کشاورزی را شامل می شود.

وی ارزش معاملات محصولات کشاورزی سال جاری را در بورس کالا بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: امسال دولت ۲۶ میلیارد ریال از مطالبات گندم کاران کشور را از طریق انجام معاملات گندم در بورس کالا تأمین و به آنها پرداخت کرده است.

سلطانی نژاد با اشاره به اینکه بورس پسته نیز به تازگی راه اندازی شده خاطرنشان کرد: امیدواریم با انجام معاملات پسته در این بورس، رونق اقتصادی ایران در این زمینه را شاهد باشیم. وی تصریح کرد: با انجام معاملات پسته در بورس ، این محصول در بازارهای جهانی بازار خود را به دست خواهد آورد.

سلطانی نژاد همکاری شرکت تعاونی پسته رفسنجان را در راه اندازی تالار تخصصی بورس پسته قابل تحسین دانست و عنوان کرد: معاملات خرما نیز در آینده نزدیک در شهرستان بم راه اندازی خواهد شد و این محصول نیز رونق اقتصادی پیدا خواهد کرد.

وی بیان کرد: برای فروش محصول پسته در بورس ۲ راه وجود دارد که کشاورزان می توانند از طریق معاملات فیزیکی در بورس و تحویل محصول پسته به انبارهای بورس پسته، قبض انبار را به عنوان گواهی سپرده دریافت کنند و وارد بورس پسته شوند.

سلطانی نژاد با اشاره به وجود بیش از ۸۰ کارگزاری در سراسر کشور تصریح کرد: کشاورزان برای مشاوره انجام فروش محصول پسته در بورس، به کارگزاری ها مراجعه کنند.

مدیر بورس کالای کشور یکی از دلایل از دست دادن بازار خارجی پسته را وجود تحریم ها دانست و گفت: امیدواریم معاملات پسته از سال های آینده رونق اقتصادی به کشاورزان و ایران اسلامی ببخشد.

آغاز به کار تالار تخصصی بورس پسته در رفسنجان از دیروز شنبه انجام شد که در این امر استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی هم حضور داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد