Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/aenOM6
1395/12/22 - 15:54 تاريخ انتشار: 1704 تعداد بازديد: 38571 كد خبر:
گزارش روز؛
تلاش نمادها برای مثبت شدن
گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا متعادل بودند در این میان نمادهای شتوکا، شپلی، شگل، مارون و پاکشو با صف فروش، نمادهای خراسان، شیراز، شاراک، شپارس، شکلر، شپنا و شکربن مثبت و نمادهای شپاکسا، ساینا و شلعاب با صف خرید مواجه شدند.
 

درگروه خودرویی که معاملاتی متعادل و منفی را نظاره گر بودیم ادامه صف خرید نماد خموتور و دادوستدهای مثبت تر گروه قطعه ساز نمایان تر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، امروز 552 میلیون و 335 هزار و 422 سهم معادل 2ر9 درصد سهام سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا از طرف شرکت سایپا به صورت یکجا و نقد و یا اقساط به قیمت پایه هر سهم 300ر1 ریال در نماد ورنا4 عرضه و معامله شد.

برخی منابع حاکی از خرید سهم از سوی سرمایه گذاری کارکنان سایپا است. در گروه حمل و نقل با توجه به عرضه بلوک نماد حسیر شاهد رشد قیمتی آن و معاملات متعادل و مثبت هم گروهی ها بودیم.

در ادامه بازار با افزایش تقاضا و مثبت شدن اکثر نمادهای گروه، شاهد تشکیل صف خرید نمادهای حریل و حسینا و منفی شدن نمادهای حتوکا و حپارسا بودیم.

کارگزاری ارگ هومن وکالتاً از طرف آقای محمد عزت آبادی پور و آقای نادر کریمی مکی آبادی  به ترتیب تعداد 94 میلیون و 364 هزار و 62 سهم و 94 میلیون و 365 هزار و 62 سهم جمعاً به تعداد 188 میلیون و 729 هزار و 124سهم معادل 40 درصد سهام شرکت ریل سیر کوثر را در نماد حسیر4 بطور عمده و شرایطی و با قیمت پایه هر سهم 4,500ریال عرضه کرد که در همان قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

درگروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری نمادهای اتکای، دانا، وبوعلی، اتکام، وسکاب، پارسیان و ولیز صف خرید و مابقی هم گروهی ها متعادل و منفی دنبال شدند. در پایان معاملات امروز نماد وسکاب جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه تصویب صورتهای مالی متوقف شد. مسوول گروه مشاوران حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با تهیه پیش نویس اولیه مصادیق دستکاری بازار، در جلسات متعددی با حضور نمایندگان واحدهای نظارت بر بازار سازمان، بورس‌ها و فرابورس، متن اولیه در قالب 24 مصداق در دو حوزه دستکاری مبتنی بر معاملات و مبتنی بر اطلاعات شناسایی و تنظیم شد.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا متعادل بودند در این میان نمادهای شتوکا، شپلی، شگل، مارون و پاکشو با صف فروش، نمادهای خراسان، شیراز، شاراک، شپارس، شکلر، شپنا و شکربن مثبت و نمادهای شپاکسا، ساینا و شلعاب با صف خرید مواجه شدند.

گروه های فلزی و معدنی به لیدری گروه روی شروعی مثبت و پرتقاضا را تجربه کردند تا جایی که نمادهای کیمیا، کبافق، کاما، کروی، فزرین، فرآور، فسرب، کمنگنز، فلوله، فباهنر و ارفع با صف خرید مواجه شدند و به جز نمادهای فولاد، میدکو، فخوز، فمراد و فجر باقی نمادها مثبت به کار خود پایان دادند.

چهارشنبه 25 اسفند ماه نتیجه جلسات کمیته بازار آزاد فدرال رزرو اعلام خواهد شد و در این نشست در خصوص نرخ بهره ی فدرال تصمیم گیری می شود. نتیجه ی این جلسه بر بازار فلزات اساسی تاثیرگذار خواهد بود و اکثر فعالان بازار انتظار افزایش نرخ بهره ی فدرال را در این جلسه دارند.

گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته اکثرا متعادل دنبال شدند اما نمادهای حفاری، لسرما، تکنو، لبوتان، فلامی و بکام با صف خرید و نمادهای تکمبا، وهور، بفجر، دماوند و رتکو معاملاتی مثبت تر را سپری کردند اما نکته قابل توجه دادوستدهای امروز این گروه، بازگشایی منفی نماد فاراک پس از ماه ها توقف با افت حدود 16 درصدی بود که ادامه بازگشایی های تلخ را رونمایی کرد.

محمدرضا رضازاده مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه در سال جاری 39 هزار و 80 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای پروژه ها به ما اختصاص یافته است، گفت: 36 هزار میلیارد ریال از این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی بوده که در قبال تولید برق در اختیار ما قرار گرفت و 210 میلیارد ریال نیز از محل اسناد خزانه و اوراق مشارکت به پیمانکاران و مشاوران بابت مطالباتشان پرداخت شد.

افزایش تقاضا و معاملات مثبت گروه آی تی را در حالی نظاره گر بودیم که نمادهای مرقام و اپرداز صف خرید را نیز تجربه کردند اما در نهایت همراه هم گروهی ها متعادل و مثبت به کار خود پایان دادند. افزایش تقاضا در گروه کانی های غیر فلزی در شروع بازار محسوس بود تا جایی که نماد کرازی بعد از شروعی منفی، نوسانات مثبتی را تجربه کرد و نمادهای کتوکا، کسرام و کسرا صف خرید شدند در این میان ادامه صف خرید و رشد قیمتی نماد کمرجان پس از رشد کوتاه مدت و سریع حدود 60 درصدی قابل توجه بود همچنین نماد کاذر پس از برگزاری مجمع فوق العاده انتخاب اعضا هیئت مدیره و اعلام پیش بینی درامد در محدوده ی 1981 ریال (متعادل و مثبت) مورد بازگشایی قرار گرفت. گروه لاستیک و پلاستیک نیز روزی منفی را پشت سر گذاشتند و تنها نماد پتایر در حاشیه  مثبت مورد معامله قرار داشت. افزایش نرخ مواد اولیه ی این شرکت ها در بازار رقابتی فعلی، موجب نگرانی فعالان این گروه شده است. گروه غذایی معاملاتی متعادل تر از روزهای گذشته داشتند در این میان نمادهای غگلپا، غگلستا، بهپاک، تلیسه و غشهد از اقبال بیشتری برخوردار بودند و با صف خرید مواجه شدند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد