Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/NrJjeN
1395/12/24 - 13:13 تاريخ انتشار: 3841 تعداد بازديد: 38612 كد خبر:
مدیرعامل سمات خبر داد؛
رکورد شکنی بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد
به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار، انتشار اوراق صکوک در سال 92 با 12 برابر افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به مرز 6 هزار میلیارد تومان رسید.

 

به گفته محمدرضا محسنی در سال جاری 12 مجموعه اقتصادی از جمله دو وزارتخانه، یک دستگاه دولتی و 9 شرکت فعال در بخش خصوصی از طریق انتشار 5 هزار و 960 میلیارد تومان اوراق صکوک بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را در بازار سرمایه تامین کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از همشهری، به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار، انتشار اوراق صکوک در سال 92 با 12 برابر افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به مرز 6 هزار میلیارد تومان رسید.

محمدرضا محسنی در ادامه اظهار داشت: اطلاعات آماری نشان می دهد که بازار سرمایه به یکی از منابع اصلی تامین مالی اقتصاد ایران تبدیل شده است و پیش بینی می شود با توجه به قوانین و لوایح جدید این روند در سال آینده ادامه یابد.

محسنی به حکم اردیبهشت ماه وزیر امور اقتصادی و دارایی به رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر تقویت نقش بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه های اقتصادی اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های ویژه بازار سرمایه در سال 95 تسریع تامین مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی بود که در این زمینه کارگروه ویژه ای برای رفع موانع انتشار صکوک در این بازار تشکیل شد و در نهایت شاهد رشد 12 برابری انتشار صکوک در این بازار بودیم.

وی ادامه داد: این رقم نسبت به سال 1389 که حجم انتشار صکوک آن در بازار سرمایه، تنها 29 میلیارد تومان بود، رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

مدیرعامل سمات گفت: در سال 95 اوراق صکوک سیمان شرق، اوراق اجاره دولتی متعلق به سازمان برنامه و بودجه، جوپار، رایتل، ماهان، فولاد مبارکه اصفهان، بانک مسکن، لوتوس پارسیان، شرکت مادر تخصصی بازرگانی، سایپا، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازار سرمایه منتشر شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد