Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/QeC3AY
1396/01/14 - 14:18 تاريخ انتشار: 1772 تعداد بازديد: 38766 كد خبر:
تثبیت آیفکس در ارتفاع 886 واحدی/ معامله 196 میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس ایران
بالاترین حجم معاملات به میزان 10 میلیون سهم در حالی به نماد شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران اختصاص یافت که نماد شرکت پتروشیمی زاگرس با ارزش معاملاتی بالغ بر 18 میلیارد ریال، بیشترین رقم ارزش نقل و انتقال‌ سهام را شاهد بود.
 

معاملات فرابورس ایران روز دوشنبه با نقل و انتقال بیش از 196 میلیون ورقه بهادار به ارزش 464 میلیارد ریال به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از  فرابورس ایران، در جریان دادوستدهای امروز 14 فروردین ماه در مجموع بازارهای اول و دوم نیز 68 میلیون سهم در بیش از 10 هزار دفعه جابه جا شد که ارزش آن 189 میلیارد ریال بود.

 بالاترین حجم معاملات به میزان 10 میلیون سهم در حالی به نماد شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران اختصاص یافت که نماد شرکت پتروشیمی زاگرس با ارزش معاملاتی بالغ بر 18 میلیارد ریال، بیشترین رقم ارزش نقل و انتقال‌ سهام را شاهد بود.

رصد معاملات در بازار سهام فرابورس همچنین نشان می‌دهد نمادهای «سدبیر»، «بهپاک»، و «حخزر» با بیشترین رشد قیمتی تا سقف 5 درصد روبه‌رو شدند و نمادهای «سبزوا»، «دسانکو» و «فزرین» بیشترین افت قیمتی را تجربه کردند.

در مجموع تابلوهای الف، ب و ج بازار پایه نیز سهامداران شاهد خرید و فروش 127 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 114 میلیارد ریال بودند.

نماد «لکما» مربوط به شرکت کارخانجات مخابرات ایران با معامله 38 میلیون سهم به ارزش 39 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را بین تابلوهای ب و ج این بازار تجربه کرد و در صدر نشست.

نگاهی به معاملات انجام شده در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز حاکی از آن است متقاضیان این اوراق 28 هزار ورقه تسه به ارزش افزون بر 19 میلیارد ریال خرید و فروش کردند که در قیمت‌های بین 411 تا 720 هزار ریال این دادوستدها صورت گرفت.

پایین‌ترین نرخ این اوراق روز جاری به تسه مهر ماه 93 تعلق گرفت و در مقابل تسه بهمن ماه 95 بیشترین قیمت اوراق را به نام خود ثبت کرد.

 

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس هم روز جاری با دادوستد افزون بر 133 هزار ورقه به ارزش 124 میلیارد ریال روبه‌رو شد. این میزان معامله نیز در 533 دفعه صورت گرفت. اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم با ثبت معامله 40 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 36 میلیارد ریال در صدر این بازار ایستاد و بالاترین حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

در همین حال صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به میزان یک میلیون ورقه به ارزش 15 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفتند. صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان بالاترین حجم و ارزش مبادلات را در میان ETFها شاهد بود.

در نهایت، شاخص کل فرابورس نیز با افت کمتر از یک واحدی در نزدیکی ارتفاع 887 واحدی ایستاد. بیشترین تاثیر منفی بر آیفکس امروز از جانب نماد «مارون» رقم خورد.

 در مقابل نمادهای «زاگرس» و «شاوان» نیز با رشد قیمتی خود، بالاترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشته و از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد