Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/fUqSHL
1396/01/15 - 10:12 تاريخ انتشار: 934 تعداد بازديد: 38778 كد خبر:
یک کارشناس حوزه استارتاپ در گفت و گویی تشریح کرد؛
نقش استارتاپ ها در توسعه اقتصادی کشور
به گفته مدیر عامل شرکت ایران آسا، استارتاپ ها کسب و کارهای نوپایی هستندکه در صورت حمایت های لازم به کسب و کارهای بزرگی تبدیل خواهند شد.

 

مدیر عامل شرکت ایران آسا شروع یک کسب و کار با کمترین سرمایه و اجرای گام به گام آن ها را یکی از مزایای استارتاپ ها دانست و افزود: رشد سریع استارتاپ ها اشتغالزایی بسیاری رابه همراه دارد که این امر دربلندمدت موجب توسعه اقتصادی کشور خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، فرشاد بهی‌نیا، مدیر عامل شرکت ایران آسا در گفت و گو با "جهان اقتصاد" ضمن ارائه توضیحاتی درباره استارپ ها چشم اندازی را برای این نوع از کسب و کار پیش بینی کرد.

وی با بیان اینکه استارتاپ ها فضای نوینی را در اقتصاد کشور تعریف کرده اند، افزود: زیرا شکل گیری استارتاپ ها بر پایه ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری یک فرد یا تیم انجام می شود.

بهی نیا با بیان اینکه یک استارتاپ تنها با خلق ایده ای نوآورانه و خلاقانه آغاز می شود، گفت: شکل گیری یک ایده با تحقیقات اولیه، مطالعات بازار و سرمایه اندکی قابل توسعه است.

وی با ادامه داد: این مفهومی از کارآفرینی به روش نوین است که با فناوری و نوآوری در آمیخته شده و با یک مدل کسب و کار نوین به ایجاد ارزش می پردازد.

بهی نیا تصریح کرد: تحقیق و توسعه بیشترین نقش را در شکل گیری ایده های نوآورانه و موفقیت استارتاپ ها بازی می کنند.

وی موفقیت استارتاپ ها را در گرو تلاش و تجربه دانست و افزود: با ایجاد زیر ساخت ها و نیز با حمایت ها و آموزش های لازم در این زمینه می توانیم شاهد فعالیت استارتاپ های بیشتری باشیم.

مدیرعامل شرکت ایران آسا با اشاره به فعالیت شتابدهنده ها در اقتصاد ایران افزود: شتابدهنده ها تسهیل گر و توسعه دهنده کسب وکار و کارآفرینی هستند که با هدایت صاحبان ایده و نیز حمایت های مالی، کارآفرینی را تسهیل می بخشند و نیز از طریق حمایت های لازم در زمینه فنی، علمی، فکری،حقوقی و مالی موجب رشد و ت.سعه استارتاپ ها خواهند شد.

وی با بیان اینکه اینومکث نیز شتاب دهنده‌ای است که با برگزاری رویدادهای علمی و کاربردی به منظور توانمندسازی ایده پردازان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای نوپا به صورت گام به گام در راستای آموزش و ایجاد یک کسب وکار موفق برگزار می گردد، گفت: اینومکث با نگاهی ملی در سطح استان ها به سمت توانمند ساختن مخاطبان خود برای بهره مندی آنان از مزیت های بومی در راه اندازی کسب وکارهای موفق و پایدار گام بر می دارد.

بهی نیا کمک به رشد اقتصاد دانش بنیان در راستای دست یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی را از اهداف بلندمدت برگزاری اینومکث دانست و افزود: برگزاری اینومکث در تمام استان های کشور موجب می شود که کارآفرینی با توجه به مزیت منطقی هر استان انجام شود تا مهاجرت روستاییان به پایتخت کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در این رویدادآموزش های مورد نیاز جهت راه اندازی یک استارتاپ و کارآفرینی ارائه می شود،افزود: در صورت پذیرش ایده های استارتاپی حمایت های لازن برای اجرای آن ها انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ایران آسا اینومکث را جامع ترین شتابدهنده ایرانی برای توسعه هرگونه کسب و کار دانست و افزود: از ساده ترین تا تخصصی ترین ایده ها در این شتابدهنده قابل اجرا است این درحالی است که اکثر شتابدهنده ها فقط در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه اینومکث تلاش می کند که با اجرای فرآیندهای نوین علمی و عملی، کارآفرینی را در بستر نوآوری و خلاقیت انجام دهد، گفت: راه اندازی کسب و کارهای موفق با مزیت های منطقه ای امکان توسعه کارآفرینی در بالاترین سطح ممکن و با کمترین ریسک در تجاری سازی را به همراه خواهد داشت.

بهی نیا گام به گام تا شکل گیری یک کسب و کار موفق بومی را به عنوان شعار رویداد اینومکث مطرح کرد و افزود: هر کسب و کار با تکیه و بهره برداری از مزیت های بومی خود می تواند توان رقابتی بالاتری را ایجاد کند.

وی ادامه داد: با این رویکرد باید توسعه محصول و منابع مورد نیاز را محلی کرد که این بزرگترین تغییر در کارآفرینی خواهد بود.

بهی نیا علاوه برتلاش و دانش تیم ها، اجرای روش های اصولی به صورت گام به گام را مهم ترین عامل برای موفقیت کسب و کارها از طریق اینومکث دانست و گفت:این شتابدهنده اطلاعات مورد نیاز هر کسب و کار را در زمینه های تحقیقات بازار، ارزیابی فنی، توسعه بازار، روش های تجاری سازی و برندینگ را در اختیار آن ها قرار می دهد که امر موجب موفقیت استارتاپ ها در هر سطح از دانش و فناوری خواهد شد.

اینومکث با توجه به ماهیت ایده در هر زمینه ای از کسب و کار و با در نظر گرفتن توانمندی های بنیان گذاران، انواع مشاوره ها و خدمات را بصورت اختصاصی ارائه می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چشم انداز استارتاپ ها در سال ۹۶ را چگونه اریابی می کنید، گفت: فاصله ای شگرف بین ایده تا عمل درایران نسبت به جوامع توسعه یافته وجود دارد که این اختلاف از پایتخت تا شهرهای دیگر نیز بسیار بیشتر است ما پتانسیل ها و استعداد های انسانی فراوانی در زمینه های ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری وجود دارد که اگر در جهت های درست علمی،اقتصادی، فرهنگی و … به کارگرفته شود با توسعه کارآفرینی می توانیم شاهد ایجاد اشتغال و به تبع آن بهبود سطح کیفیت زندگی مردم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ شاهد اتفاقات خوبی در زمینه استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا خواهیم بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد