Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/Ldy3Un
1396/01/15 - 13:05 تاريخ انتشار: 2623 تعداد بازديد: 38792 كد خبر:
کاهش 16 درصدی ذخیره نفت کشورها در پی توافق اوپک
تولیدکنندگان نفت اوپک در صورتی که به این تصمیم برسند که نیاز به تمدید بیشتر توافق اوپک است این کار را انجام خواهند داد و احتمالاً در نشست آینده اوپک بر روی تمدید توافق تصمیم‌گیری خواهند کرد.


آمارهای فاینانشال تایمز نشان می‌ده ، میزان ذخیره‌سازی نفت از ابتدای سال نخست میلادی 16 درصد کاهش داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بر اساس آمارها، از ابتدای اجرای «توافق کاهش تولید نفت» میزان نفت با کاهش 16 درصدی همراه بوده است. این آمارها حاکی از این است که توافق اوپک توانسته تا حدود زیادی بر کاهش ذخایر نفت بازار تأثیر گذارد. کارشناسان می‌گویند این تأثیر بیشتر از آنچه که قبلاً پیش‌بینی می‌شد بوده است.

بر اساس گزارش فاینانشال تایمز ، اکنون اگر چه آمارها حاکی از کاهش 16 درصدی ذخیره‌سازی نفت روی اقیانوس و تانکرهای بزرگ است اما برخی افزایش بیشتر تولید نفت شیل را تهدیدی بر بازار می‌دانند.

یک شرکت ردیابی تانکرها به نام ورتکس می‌گوید شاخص‌های زیادی وجود دارد که افزایش تولید نفت آمریکا، «توافق کاهش تولید نفت» توسط کشورهای تولیدکننده از جمله روسیه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

روز گذشته مؤسسه بیکر‌هوگز اعلام کرد: دکل‌های نفت شیل آمریکا در هفته گذشته به تعداد 10 عدد افزایش یافته است که این نشانه افزایش تولید نفت شیل در آمریکاست.

به هر حال تولیدکنندگان نفت اوپک در صورتی که به این تصمیم برسند که نیاز به تمدید بیشتر توافق اوپک است این کار را انجام خواهند داد.

احتمالاً در نشست آینده اوپک بر روی تمدید توافق تصمیم‌گیری خواهند کرد.

یاد آور می شود در 30 نوامبر سال گذشته کشورهای اوپک و غیراوپک توافق کردند که از ابتدای سال نخست میلادی به مدت 6 ماه تولید نفت خود را روزانه 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند. آنها این اقدام را با هدف افزایش قیمت تولید نفت انجام دادند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد