Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/hF1kaP
1396/01/15 - 14:36 تاريخ انتشار: 2230 تعداد بازديد: 38802 كد خبر:
در معاملات امروز بورس تهران؛
سه صنعت شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو در صدر ایستادند
نمادهای کشتیرانی، فولاد خوزستان، نفت بهران و سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل نمادهای ارتباطات سیار، ملی مس و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کردند.
 

در داد و ستدهای روز سه شنبه سه گروه شیمیایی، فلزات اساسی و خودرو در صدر گروه های برتر صنایع بورس تهران ایستادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران حاضر در بورس تهران بیش از 932 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند. ارزش معاملات امروز این بازار بیش از یک هزار و 855 میلیارد ریال بود که در 69 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

گفتنی است شاخص کل بورس در روز سه شنبه 30 واحد بالا رفت و به عدد 77هزار و 647 رسید. شاخص بازار اول در حالی اندکی افت کرد که شاخص بازار دوم 185 واحد رشد را به ثبت رساند.

نمادهای کشتیرانی، فولاد خوزستان، نفت بهران و سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل نمادهای ارتباطات سیار، ملی مس و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل ثبت کردند.

در معاملات روز سه شنبه شیمیایی ها، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پلاسکو کار، صنایع جوشکاب یزد، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق، شیشه و گاز، قند مرودشت، نصیر ماشین و کاشی الوند بود.

در مقابل نمادهای فرآوری مواد معدنی، محورسازان ایران خودرو، بین المللی محصولات پارس، کابل البرز، قند لرستان، لعابیران و معادن بافق با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

گفتنی است، امروز سهامداران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام کاشی تکسرام، تجارت الکترونیک پارسیان، پاکسان، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، کیان و سهام صنایع جوشکاب یزد بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

در مقابل گروهی از سهامداران بورسی برای خروج از واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق صکوک بنا گستر کرانه، سهام قند لرستان، اوراق مشارکت کارکنان نفت و اوراق مشارکت رایان سایپا بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز مخابرات در نماد بلوکی، 205 میلیون سهم را به ارزش 473 میلیارد ریال معامله کرد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را در بازار امروز به خود اختصاص داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد