Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/YjqS7I
1396/01/16 - 13:47 تاريخ انتشار: 2397 تعداد بازديد: 38836 كد خبر:
در معاملات امروز ثبت شد:
رشد هفت شاخص بورس تهران
امروز همه هفت شاخص حاضر بورس تهران صعودی بودند. شاخص کل 42 واحد رشد کرد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 10 و 204 واحد بالا رفتند.


در معاملات آخرین روز کاری هفته شاخص کل بورس با رشد 42 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در نتیجه داد و ستدهای روز جاری سهامداران بیش از 867 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و 757 میلیارد ریال در 69 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

امروز همه هفت شاخص حاضر در بورس تهران صعودی بودند. شاخص کل 42 واحد رشد کرد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 10 و 204 واحد بالا رفتند.

نمادهای پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند.

همچنین نمادهای مپنا، آسان پرداخت پرشین و ارتباطات سیار با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

گفتنی است امروز گروه های خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت ایستادند.

در جریان داد و ستدهای روز چهارشنبه فرابورس نمادهای تایدواتر خاورمیانه، تجارت الکترونیک پارسیان، کاشی و سرامیک سینا، ماشین سازی نیرومحرکه، قند قزوین، نیروکلر و پاکسان با بیشترین رشد قیمت مواجه شدند.

این در حالی بود که نمادهای گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، قند لرستان، لیزینگ ایران، قند پیرانشهر، آلومراد و پست بانک با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

در این روز سرمایه گذاران بورس تهران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام تجارت الکترونیک پارسیان، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، کیان ، سهام کاشی و سرامیک سینا و ماشین سازی اراک بیشترین تقاضای خرید و طولانی ترین صف ها را تشکیل دادند.

اما در مقابل گروهی دیگر تلاش کردند با عرضه های سنگین در واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام نهادهای مالی بورس اوراق بهادار، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق مشارکت رایان سایپا، سهام بانک کارآفرین و اوراق مشارکت شهرداری اصفهان از این نمادها خارج شوند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم سیمان شرق با معامله 132 میلیون سهم بیشترین حجم معامله و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با معامله 100 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد