Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/6uL9b0
1396/01/20 - 10:07 تاريخ انتشار: 2002 تعداد بازديد: 38889 كد خبر:
جلسات شورای عالی و مجمع عمومی سالیانه IFSB برگزار شد
براساس تصمیمات سی‌امین جلسه شورای عالی IFSB که در حکم هیئت مدیره آن است،‌یکی دیگر از استانداردهای مهم آن سازمان در زمینه بازار سرمایه تحت عنوان «الزامات افشا و شفافیت در ابزارهای بازار سرمایه اسلامی» تأیید و مقرر شد به عنوان نوزدهمین استاندارد IFSB به صورت عمومی منتشر شود.

 

جلسات شورای عالی و مجمع عمومی سالیانه هیئت خدمات مالی اسلامی (IFSB) با حضور نمایندگان بانک مرکزی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در مالزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، براساس تصمیمات سی‌امین جلسه شورای عالی IFSB که در حکم هیئت مدیره آن است،‌یکی دیگر از استانداردهای مهم آن سازمان در زمینه بازار سرمایه تحت عنوان «الزامات افشا و شفافیت در ابزارهای بازار سرمایه اسلامی» تأیید و مقرر شد به عنوان نوزدهمین استاندارد IFSB به صورت عمومی منتشر شود.

همچنین در این جلسه، حسابرس مستقل جدید IFSB تعیین و قرار شد برای تصویب و تایید نهایی به مجمع عمومی پیشنهاد شود.

 

با توجه به خاتمه دوره مسئولیت آقای جاسم احمد دبیرکل فعلی که از سال 2011 مسئولیت دبیرکلی آن سازمان را بر عهده داشت، مقرر شد با محوریت رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس دوره ای IFSB در سال 2017 مجددا از طریق اعلام مراتب به تمام اعضای شورا برای معرفی کاندیدا و متعاقبا مصاحبه با افراد معرفی شده در کمیته مصاحبه و گزینش که یکی از اعضای آن نیز نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، تشریفات انتخاب دبیرکل تکرار شده و نتیجه در اجلاس آتی شورای عالی برای تصمیم گیری نهایی ارایه شود.

 

در این جلسه اکبر کمیجانی به نمایندگی از طرف رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییسIFSB در سال 2017، از تلاش‌ها و زحمات آقای جاسم احمد قدردانی کرد. 

صورت های مالی حسابرسی شده سازمان در سال2016 میلادی نیز در این جلسه مطرح و پس از تایید، ‌مقرر شد در جلسه مجمع عمومی IFSB ارایه و تصویب شود.در سی امین جلسه شورای عالی هیئت خدمات مالی اسلامی، گزارش عملکرد IFSB در جهت برنامه راهبردی آن سازمان از حیث مواردی چون تعداد استانداردها و اسناد منتشره، کمک های فنی به اعضا، برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای استانداردهای منتشره در کشورهای عضو و نتایج سنجش میزان رضایت‌مندی اعضا از عملکرد IFSB مطرح، تایید و مقرر شد این گزارش در جلسه مجمع عمومی ارایه شود.

 

اجلاس آتی شورای عالی که در ماه دسامبر سال جاری میلادی برگزار می شود مجددا در کشور مالزی و به ریاست رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل خواهد شد.

 

در پانزدهمین جلسه مجمع عمومی سالیانه IFSB نیز تصمیمات متخذه در شورای عالی در خصوص صورت‌های مالی سازمان در سال 2016، حسابرس مستقل، گزارش عملکرد سازمان بر مبنای برنامه راهبردی آن مطرح و تأیید نهایی شد. ضمن آن که از خدمات و تلاش‌های دبیرکلIFSB در جلسه مجمع نیز تجلیل شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد