Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Oin3jd
1396/01/21 - 13:22 تاريخ انتشار: 2615 تعداد بازديد: 38933 كد خبر:
در معاملات روز دوشنبه ثبت شد؛
صعود پر قدرت شاخص های بورس تهران
نمادهای سایپا، خدمات انفورمایتک، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مپنا و پارس خودرو با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل دو نماد فولاد مبارکه و گل گهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.
 

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس توانست با رشدی 247 واحدی وارد کانال 78هزار واحدی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز دوشنبه سهامداران بیش از یک میلیارد و 689 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش 3هزار و 185 میلیارد ریال در 108 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

امروز همه هفت شاخص بورس رشد پرقدرتی داشتند. شاخص کل 247 واحد بالا رفت و به عدد 78هزار و 107 رسید. همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 152 و 653 واحد صعودی شدند.

نمادهای سایپا، خدمات انفورمایتک، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مپنا و پارس خودرو با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. در مقابل دو نماد فولاد مبارکه و گل گهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

همچنین امروز گروه های خودرو، شیمیایی و سرمایه گذاری ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کاشی و سرامیک سینا، کارتن ایران، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، مس شهید باهنر، سرمایه گذاری خوارزمی، مارگارین و پارس سرام بود.

در مقابل نمادهای صنایع جوشکاب یزد، لوله و ماشین سازی ایران، لیزینگ ایرانیان، کاشی پارس، باما، سیمان صوفیان و نصیر ماشین با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

گفتنی است امروز سرمایه گذاران بورس تهران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزورار، واحدهای صندوق امین یکم، سهام کابل البرز، پتروشیمی شیراز، صنعتی بهشهر، لاستیکی سهند و سیمان اصفهان بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف ها را تشکیل دادند.

در مقابل گروهی دیگر با عرضه های سنگین در واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام لوله و ماشین سازی ایران، اوراق صکوک بناگستر کرانه، اوراق مشارکت کارکنان نفت و اوراق مشارکت رایان سایپا سنگین ترین صف های فروش را در این نمادها تشکیل دادند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم سیمان شرق با معامله 180 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و سایپا با معامله 115 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد