Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/HL99T6
1396/01/26 - 10:45 تاريخ انتشار: 1833 تعداد بازديد: 38986 كد خبر:
دکتر محمدی در آیین گشایش فاینکس 2017؛
حذف حجم مبنا و ایجاد دامنه نوسان پویا تا پایان سال
امسال در نرخ اوراق بدهی دقت بیشتری می شود
سخنگوی سازمان بورس به موضوعات مورد توجه اهالی بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: حجم مبنا و دامنه نوسان، تا پایان سال با موافقت شورای عالی بورس تعدیل می شود. بر این اساس حذف حجم مبنا و رسیدن دامنه نوسان به دامنه پویا از جمله اقداماتی است که در جهت افزایش حجم معاملات در سال جاری انجام می گیرد.

تجربه اوراق بدهی در سال گذشته تجربه بسیار خوبی بود به خصوص نرخ اوراق بدهی که باید امسال با دقت بیشتر در بازار بدهی عمل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2017) با بیان این مطلب به جدیدترین آمار بازار سرمایه در پایان سال 95 اشاره کرد و گفت: اندازه بازار در سال 95 بدون احتساب صندوق ها 490 هزار میلیارد تومان بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته افزایش 103 درصدی داشته است.

وی در ادامه افزود: ارزش صندوق ها 120 هزار میلیارد تومان است که در مجموع ارزش بازار سرمایه به 600 هزار میلیارد تومان بالغ شده است.

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به معاملات در بورس های چهارگانه گفت: در بورس های چهارگانه 195 هزار میلیارد تومان در سال 95 معامله انجام شد، همچنین در حوزه معاملات اوراق سهام حجم معاملات 15 درصد افزایش داشته است.

دکتر محمدی با اشاره به کدهای صادر شده سهام در سال های  گذشته اظهار داشت: در سال 91 تعداد کدهای سهامداری 6 میلیون و 800 هزار کد بود که این عدد هم اکنون با رشد 57 درصدی به عدد 11 میلیون کد رسیده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره چشم انداز سال جاری خاطر نشان کرد: امسال رفع محدودیت های بازار سرمایه مد نظر است. به طوریکه این محدودیت ها به هر دلیلی ایجاد شده باشد با همراهی دکتر طیب نیا و اعضای شورای عالی بورس این محدودیت ها ایم محدودیت ها رفع خواهد شد.

وی در ادامه به توقف طولانی مدت نمادها اشاره کرد و گفت: اقداماتی در جهت رفع توقف طولانی مدت نمادها انجام شده تا نقد شوندگی در بازار سرمایه ارتقا پیدا کند.

دکتر محمدی به تدوین لایحه بازار سرمایه به عنوان یک اقدام موثر دیگر اشاره کرد و گفت: بروز رسانی سامانه معاملاتی در سه ماهه اول سال جاری نهایی می شود و سامانه های تکمیلی تا پایان سال انجام می شود.

سخنگوی سازمان بورس به یکی از موضوعات مورد توجه اهالی بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: حجم مبنا و دامنه نوسان، تا پایان سال با موافقت شورای عالی بورس تعدیل می شود. بر این اساس حذف حجم مبنا و رسیدن دامنه نوسان به دامنه پویا از جمله اقداماتی است که در جهت افزایش حجم معاملات در سال جاری انجام می گیرد.

رییس سازمان بورس در ادامه به تحولات مثبت سال 95 در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: راه اندازی معاملات آپشن، افشای اجباری تولیدات ماهانه شرکت ها، جداسازی هسته معاملاتی بورس و فرابورس، انتشار اوراق MBS، الزام به افشای صورت های مالی  بر اساس دستور العمل IFRS، قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی، رونق هر چه بیشتر در معاملات بورس انرژی و افزایش دو برابری تعداد کدهای شرکت های فعال در بورس انرژی و رونق معاملات این بورس با حمایت وزیر نفت و پذیرش پسته و زعفران در بورس کالا از جمله اقدامات مثبت سال گذشته بوده است.

در ادامه این سخنرانی دکتر محمدی به اهمیت فرهنگ سازی در رونق و توسعه بازار سرمایه اشاره کرد و گفت:  یکی از فعالیت های مهم در بازار سرمایه معطوف به فرهنگ سازی و ارتباط با مخاطبان است که این نمایشگاه می تواند در تحقق این هدف و برقراری این ارتباط موثر باشد.

وی به حضور شرکت ها و موسسات مختلف در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2017) اشاره کرد و گفت: در این دوره حضور 16 بیمه، 17 کارگزاری، 50 صندوق و 10 بانک را داریم. همچنین قدردانی از پیشکسوتان، رونمایی از سامانه جدید تالار مجازی و بسیاری برنامه های متنوع در جهت آشنایی هر چه بیشتر با صنعت مالی کشور در این نمایشگاه صورت می پذیرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
3 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد