Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/H4EWKo
1396/01/26 - 15:54 تاريخ انتشار: 2070 تعداد بازديد: 38996 كد خبر:
گزارش روز؛
ادامه رشد بازار با موتور خودرویی ها
در شروع بازار با افزایش تقاضا در گروه حمل و نقل نیز مواجه بودیم به طوریکه نمادهای حریل، حپارسا و حاریا صف خرید شدند و مابقی هم گروهی ها نیز دادوستدهای پرتقاضا و مثبتی را تجربه کردند.


در گروه خودرویی و به لیدری نماد خساپا شاهد معاملاتی مثبت بودیم که در این بین و در شروع بازار نمادهای خفناور، ختوقا، خاور، خپارس و خوساز از اقبال بیشتری برخوردار بودند اما در اواسط بازار با جهش و تشکیل صف خرید نماد خساپا، کل گروه با موج جدیدی از تقاضا مواجه شدند و در نهایت اکثرا با رشد قیمتی حداکثری به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، نماد خاذین پس از تشکیل جلسه هیات مدیره مبنی بر تصویب و اعمال افزایش سرمایه با رشد مناسب حدود 25 درصدی مورد بازگشای قرار گرفت و در پایان معاملات نماد خنصیر برای تصمیم گیری در مورد افزایش سرمایه 46 درصدی از محل آورده نقدی و سود انباشته جهت جبران مخارج سرمایه ای انجام شده متوقف شد.

در شروع بازار با افزایش تقاضا در گروه حمل و نقل نیز مواجه بودیم به طوریکه نمادهای حریل، حپارسا و حاریا صف خرید شدند و مابقی هم گروهی ها نیز دادوستدهای پرتقاضا و مثبتی را تجربه کردند.

وایران، ولصنم و ولیز نمادهای مثبت گروه لیزینگی بودند این در حالی بود که سایر هم گروهی ها با معاملاتی منفی مواجه بودند. در گروه سرمایه گذاری نمادهای واتی، وساپا، سدبیر و واحیا صف خرید و مابقی هم گروهی ها اکثرا متعادل دنبال شدند اما در ادامه بازار و با افزایش عرضه ها، با نوسانات منفی گروه مذکور مواجه شدیم تا جایی که نماد وبیمه در کنار نماد وملت صف فروش را نیز تجربه کرد. در گروه بیمه ای که اکثرا متعادل و مثبت بودند با صف خرید نمادهای دانا، کوثر و آسیا مواجه شدیم همچنین تعداد 115 میلیون سهم معادل 5 درصد سهام بیمه آسیا از طرف شرکت صندوق سرمایه گذاری اندوخته ملت به صورت یکجا و نقد به قیمت پایه هر سهم 048ر2 ریال در نماد آسیا4 عرضه و معامله شد. در پایان معاملات نیز نمادهای ولغدر و ونیکی جهت برگزاری مجمع عادی سالانه تصویب صورتهای مالی متوقف شدند. رئیس سازمان بورس در مراسم افتتاح نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با اعلام وجود 11 میلیون سهامدار ایرانی، از حذف حجم مبنا و بکاری گیری دامنه نوسان پویا تا پایان سال جاری خبر داد.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا متعادل و منفی بودند در این بین نمادهای ساینا، شپاکسا، شکربن، شفارس، شپلی و شراز صف فروش، نمادهای فارس، شسینا ، شاوان و شنفت پر عرضه و منفی و نمادهای شیراز، شاملا، شلعاب، شفارا، شتران، ونفت، شپارس، شکلر، شاراک و شتوکا از اقبال بیشتر و در نتیجه معاملاتی مثبتری برخوردار بودند به طوریکه نمادهای شفارا، شتوکا، شاملا و شپارس با صف خرید همراه شدند. وزارت دارایی هند روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد عوارض گمرکی بر روی برخی از محصولات شیمیایی وارداتی از ایران ،چین، قطر را افزایش داده است. این تصمیم تا زمان نامحدودی بر روی محصولات شیمیایی صادراتی این کشورها به هند اعمال می شود. مواد شیمیایی که هند عوارض واردات آن را افزایش داده در تولید انواع محصولات پاک کننده، پودرهای شوینده و دیگر محصولات شیمیایی کاربرد دارد. اوره، متانول، قیر، آمونیاک، اتیلن گیلکول، موم های نفتی ومعدنی، اکلیل بنزین خطی و پلی اتیلن از مهمترین محصولات شیمیایی و پتروشیمی صادراتی ایران به هند است.

گروه روی، از نمادهای پرتقاضای گروه متعادل و منفی فلزی و معدنی طی دادوستدهای امروز بود به طوریکه نمادهای کروی و کیمیا (از گروه روی) در کنار دیگر نمادهای فولاژ، کنور و فمراد با صف خرید همراه بودند و نمادهای فاسمین، فرآور، کاما و کبافق مثبت دنبال شدند همچنین نماد ذوب پس از توقفی طولانی مدت و برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام افزایش سرمایه 322% از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و ارائه اطلاعات پیش بینی سود با رشد مناسب 45 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و کام سهامداران را بیش از پیش شیرین نمود.

گروه های ساختمانی و سیمانی پس از شروعی مثبت اکثرا متعادل به کار خود پایان دادند در این میان نمادهای ثالوند، ثامان، ثپردیسریال سصفها و کیسون پرتقاضا و همراه صف خرید به کار خود پایان دادند و نماد سهگمت با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد.

درگروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته در حالی با صف خرید و معاملات پرحجم نمادهای تپکو، فاذر، فاراک، لبوتان، بکاب، بموتو، بالبر، بالاس، لخزر، بکام، بنیرو، بشهاب، رتکو، تکمبا و تکشا مواجه شدیم که نماد خصدرا همچنان پس از رشد بسیار چشمگیر ماه های گذشته، با صف خرید پرحجم به صعود خود ادامه داد.

گروه آی تی در ادامه غیبت طولانی نماد اپرداز همچنان پرتقاضا و مثبت دنبال شدند و اکثرا با صف خرید به کار خود پایان دادند. در گروه لاستیک سازی که با صف خرید نمادهای پکویر، پسهند و پتایر مواجه بودیم، نماد پلوله در پنجمین روز رشد حدود 10 درصدی خود، با صف پرحجم و عرضه های محدود به کار خود پایان داد تا رشدی سریع و شیرین را برای سهامداران خود تنها ظرف چند روز به ارمغان آوره باشد اما با توجه به رشد مذکور و قرار داشتن نمودار سهم در منطقه اشباع خرید پرریسک ارزیابی می شود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر معاملات مثبت نمادهای خساپا و رمپنا با رشد حدود 250 واحدی به ارتفاع 78,383 رسید که در این بین نمادهای فولاد و اخابر بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد