Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/zvHKBt
1396/01/27 - 10:23 تاريخ انتشار: 676 تعداد بازديد: 39011 كد خبر:
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
استارتاپ ها عامل رشد بازار سرمایه
به گفته ستاری، نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان به تامین مالی به منظور پیاده‌سازی طرح­ها و ایده‌های نوآورانه، علت اصلی تقاضا برای ورود این شرکت‌ها به تابلوهای بورسی است تا از این طریق تامین مالی این شرکت‌ها با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: با توجه به آمار فروش استارتاپ ها می‌توان گفت این شرکتها، سیستم‌های سنتی ما را به چالش کشیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس و بانک و بیمه و مراسم آغاز به کار فین استارز گفت: حضور استارتاپ‌ها در اقتصاد ایران بسیار مثبت است و در حوزه تکنولوژیک، از روند رو به رشدی برخوردار بوده و سایر شرکت‌ها نیز در حال حرکت به سمت ایده­ های دانش­ بنیان هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، نقش استارتاپ‌ها در فضای اقتصادی در توسعه کسب‌وکارها را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: حوزه فین‌تک‌ها و استارتاپ­ های مالی در اقتصاد مفاهیم جدیدی هستند که محیط و فضای متفاوتی را ایجاد کرده‌اند که با ایده‌های نوآورانه و دانش ­بنیان خود می‌ توانند به توسعه کسب‌وکارها در صنایع مختلف از جمله صنعت مالی کشور کمک شایانی کنند.

وی تصریح کرد: به کارگیری ایده‌های استارتاپی در ایران به سرعت در حال رواج است و پیشرفت روز افزون آن‌ها می­تواند در روند رو به رشد بازار سرمایه و حل چالش‌های آن نیز موثر واقع شود.

به گفته ستاری، نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان به تامین مالی به منظور پیاده‌سازی طرح­ها و ایده‌های نوآورانه، علت اصلی تقاضا برای ورود این شرکت‌ها به تابلوهای بورسی است تا از این طریق تامین مالی این شرکت‌ها با سرعت هر چه بیشتر انجام شود.

وی گفت: با توجه به این آمار فروش می‌توان گفت این استارتاپ‌ها سیستم‌های سنتی ما را به چالش کشیده‌اند و اگر به تجربه بازار سرمایه‌های دنیا توجه کنیم متوجه پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و تاثیر آن در روند رو به رشد بازار سرمایه می‌شویم.

ستاری با اشاره به رشد روزافزون استارتاپ‌ها تاکید کرد: رشد این شرکت‌ها بیش از روند معمول است و اگر ما نتوانیم خود را با سرعت رشد آن‌ها هماهنگ کنیم از این طوفان جا می‌مانیم.

یادآور می شود در رویداد فین‌استارز که هم‌زمان با دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در حال برگزاری است، ۵۰ شرکت استارتاپ به معرفی و عرضه محصول خود می‌پردازند و در کنار آنها ۴ شتاب دهنده و ۹ صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه نیز حضور دارند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد