Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/7Ol8Gy
1396/01/27 - 11:33 تاريخ انتشار: 2382 تعداد بازديد: 39018 كد خبر:
رئیس سازمان بورس:
سیاست قیمت تضمینی در بورس جایگزین خرید تضمینی شود/ تلاش برای معافیت مالیاتی ارزیابی دارایی‌ها
سیاست قیمت تضمینی هم اکنون برای چند استان تعیین شده اما بازار سرمایه آمادگی لازم برای توسعه این طرح را دارد هر چند که در بخش یارانه این طرح ممکن است سازمان برنامه و بودجه ملاحظاتی داشته باشد که سازمان بورس نیز از آن تبعیت خواهد کرد و با هماهنگی بورس کالا انجام خواهد شد.

شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس در زمینه امکان  جایگزینی کامل سیاست قیمت تضمینی بجای خرید تضمینی برای محصولات استراتژیک گفت: سازمان بورس آمادگی دارد تا سیاست قیمت تضمینی بجای خرید تضمینی برای محصولات کشاورزی استراتژیک را در بورس کالا اجرا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از خبرگزاری فارس، شاپور محمدی با بیان اینکه در بازار سرمایه هیچ محدودیتی برای اجرای سیاست قیمت تضمینی  نیست و می توان آنرا برای سراسر کشور انجام داد، گفت: سیاست قیمت تضمینی هم اکنون برای چند استان تعیین شده اما بازار سرمایه آمادگی لازم برای توسعه این طرح را دارد هر چند که در بخش یارانه این طرح ممکن است سازمان برنامه و بودجه ملاحظاتی داشته باشد که سازمان بورس نیز از آن تبعیت خواهد کرد و با هماهنگی بورس کالا انجام خواهد شد.

محمدی  در ادامه با اشاره به فاینکس 2017 گفت: نمایشگاه یکی از روش های مناسب فرهنگ سازی است و شرکت های کارگزاری ، تامین سرمایه ها ، بانک ها و بیمه ها ضمن معرفی ابزارهای مالی خود امکان آشنایی مردم را از این طریق فراهم کنند و فرهنگ سرمایه گذاری با چنین اقدام هایی رونق و توسعه بیشتری پیدا می کند.

لازم است رسانه ها نیز با پوشش مناسب این رویداد برای عموم مردم ظرفیت های بازار مالی کشور از جمله بازار سرمایه را برای اقصی نقاط کشور بازتاب دهند و به فرهنگسازی و تقویت سرمایه گذاری در بازار سرمایه کمک کنند.

محمدی در خصوص آخرین پیگیری ها برای تمدید افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی داریی ها و امکان معافبت مالیاتی برای یکسال دیگر گفت: بر اساس آخرین پیگیری ها این موضوع در قانون بودجه سال 1396 نیامده ولی راه های دیگری وجود دارد که می توان در سرفصل جمع حقوق صاحبان سهام در نظر گرفت.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد