Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/thIau8
1396/01/27 - 11:28 تاريخ انتشار: 1747 تعداد بازديد: 39019 كد خبر:
در حاشیه فاینکس 2017؛
تفاهم شرکت بورس با متولیان کدال
روح الله حسینی مقدم از دسترسی ناشران بورسی ثبت شده نزد سازمان بورس، به سامانه جامع اطلاع رسانی (کدال) به عنوان نقطه قوت بازار سرمایه نام برد و گفت: در بازدید هیات های خارجی از بازار سرمایه همواره سامانه کدال مایه مباهات این بازار محسوب شده چون زیرساختهای موجود این امکان را به ناشران بورسی می دهد که اطلاعات خود را به خوبی در بازار سرمایه منعکس سازند.


به منظور ارتقاء شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه تفاهم نامه ای میان شرکت بورس تهران و شرکت رایان بورس امضاء شد تا همزمان با پذیرش شرکت ها در کمیته پذیرش بورس، این شرکت ها ضمن دریافت گواهی امضای دیجیتال و توکن از آموزش های لازم مانند امکانات و حساسیتهای سامانه جامع اطلاع رسانی و فرآیندهای آن برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، معاون ناشران و اعضاء شرکت بورس اوراق بهادار تهران در بازدید از غرفه رایان بورس از امضای تفاهم نامه میان شرکت بورس و رایان بورس خبر داد.

روح الله حسینی مقدم از دسترسی ناشران بورسی ثبت شده نزد سازمان بورس، به سامانه جامع اطلاع رسانی (کدال) به عنوان نقطه قوت بازار سرمایه نام برد و گفت: در بازدید هیات های خارجی از بازار سرمایه همواره سامانه کدال مایه مباهات این بازار محسوب شده؛ چون زیرساختهای موجود این امکان را به ناشران بورسی می دهد که اطلاعات خود را به خوبی در بازار سرمایه منعکس سازند.

وی اظهارداشت: در این میان به منظور ارتقاء شفافیت اطلاعات در بازار سرمایه به موجب تفاهم نامه مزبور مقرر شده است تاهمزمان با پذیرش شرکت ها در کمیته پذیرش بورس، این شرکت ها ضمن دریافت گواهی امضای دیجیتال و توکن از آموزش های لازم مانند امکانات و حساسیتهای سامانه جامع اطلاع رسانی و فرآیندهای آن برخوردار شوند.

این مقام مسوول در شرکت بورس تهران یکی از مشکلات موجود در گزارشگری شرکت ها را عدم شناخت ناشران از سامانه کدال عنوان کرد که بازآموزی و شناخت بهتر می تواند منجر به ارتقای وضعیت گزارشگری شود.

وی با اشاره به آغاز به کار کدال در سال 1386، متوسط اطلاع رسانی شرکت ها از نظر قابلیت اطمینان و به موقع بودن انتشار اطلاعات را 46 از 100 ذکر کرد که امروز این عدد به 82 رسیده است.

معاون ناشران شرکت بورس تهران با تاکید بر بهبود این وضعیت، تصریح کرد: باید علاوه بر بازآموزی مقررات، آشناسازی نیز با آنها نیز صورت گیرد.

در این مراسم همچنین مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران نیز از حضور متخصصین خوش فکر و جوان در بازار سرمایه به عنوان عاملی نام برد که منجر به ارتقای شفافیت اطلاعات بازار سرمایه و توسعه کدال در سال های اخیر شده است.

اسماعیل درگاهی در مقایسه سامانه اطلاع رسانی کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته، اظهارداشت: در شرایطی که هیات مدیره شرکت ها از ارایه اطلاعات گریزان هستند، عملکرد شرکت رایان بورس در فراهم کردن زیرساخت های موجود سبب شده است که این اطلاعات به خوبی از شرکت ها دریافت شود.

به گفته وی؛ در حال حاضر در شرکت بورس تهران 40 پرونده مفتوح در حوزه پذیرش شرکت وجود دارد که در قالب تفاهم نامه صورت گرفته میان بورس تهران و رایان بورس، آموزش های لازم به شرکت ها ارایه می شود. براین اساس اجرای این تفاهم نامه با شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا آغاز شده است.

مدیر پذیرش شرکت بورس تهران تصریح کرد: در واقع همزمانی آموزش شرکت ها با پذیرش آنها در بورس منجر می شود تا سرعت انتقال اطلاعات و رضایت مندی و تعامل ناشران با شرکت بورس افزایش یابد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد