Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/qTuFSd
1396/01/29 - 13:33 تاريخ انتشار: 2744 تعداد بازديد: 39085 كد خبر:
ایجاد نوسان در بازارهای جهانی
شاخص نیکی ژاپن در پی قوی شدن ارزش ین، عمده رشدی که ابتدای معاملات داشت را از دست داد و تنها ۰.۲ درصد افزایش نشان داد.

 

 

 

 

 

 

شاخص ام اس سی آی بازارهای سهام آسیا اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۶ درصد افت کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شاخص نیکی ژاپن در پی قوی شدن ارزش ین، عمده رشدی که ابتدای معاملات داشت را از دست داد و تنها ۰.۲ درصد افزایش نشان داد.

بر اساس این گزارش، سهام استرالیا در نخستین روز معاملات هفته جاری  1 درصد سقوط کرد و دلار استرالیا با ۰.۳ درصد کاهش در مقایسه با دلار آمریکا رو به رو شد.

 

شاخص کاسپی کره جنوبی پس از اینکه معاون رئیس جمهور آمریکا در سئول اظهار کرد دولت ترامپ توافق تجارت آزاد پنج ساله میان دو کشور را بازبینی خواهد کرد، ۰.۲ درصد عقب نشینی کرد.

مایک پنس گفت: کسری تجاری آمریکا از زمان آغاز اجرای این توافق، بیش از دو برابر افزایش یافته و موانع زیادی برای فعالیت شرکت های آمریکایی در کره جنوبی وجود دارد.

وون کره جنوبی حدود ۰.۴ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافت و شاخص سی اس آی ۳۰۰ چین صعود کرد و هنگ سنگ هنگ کنگ ۰.۹ درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، به دنبال پرتاب موشکی ناموفق کره شمالی در روز یکشنبه، تنش‌ها در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به انجام یک آزمایش موشکی یا هسته ای دیگر از سوی کره شمالی تشدید شده است.

مایک پنس به کره شمالی هشدار داد که حملات نظامی اخیر آمریکا در سوریه و افغانستان نشان داد عزم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نباید مورد پرسش قرار گیرد، اما پیونگ یانگ وعده داد به آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود ادامه خواهد داد.

مقامات آمریکا و کره جنوبی ضمن تمجید از تلاشهای چین برای مهار همسایه خود، اعلام کردند با وجود مخالفت پکن، سیستم دفاع موشکی آمریکا را در کره جنوبی بکار خواهند گرفت.

با وجود این تنش‌ها، وال استریت روز دوشنبه تحت تاثیر گزارشهای درآمدهای سه ماهه شرکتها صعود کرد و هر سه شاخص بزرگ حدود ۰.۹ درصد افزایش یافتند.

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می کند، تغییر چندانی نداشت و در ۱۰۰.۲۷ واحد ایستاد.

نرخ برابری دلار آمریکا در برابر ین ژاپن ثابت بود در حالی که، دلار روز دوشنبه پس از اظهارات وزیر خزانه داری آمریکا به پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر در برابر ارز ژاپن سقوط کرده بود. استیون منوچین اظهار کرد با دیدگاه ترامپ درباره تاثیر منفی دلار قوی بر صادرات موافق است اما از نظر وی، دلار قوی در بلندمدت مثبت است.

در بازارهای کالا، نفت تحت تاثیر نگرانیها نسبت به ادامه روند افزایش تولید نفت آمریکا و سودگیری معامله گران از رشد اخیر قیمتها، با کاهش قیمت روبرو شد. نفت خام آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش، ۵۲.۵۹ دلار در هر بشکه معامله شد و نفت برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، با ۰.۱ درصد کاهش، در ۵۵.۳۲ دلار قرار گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد