Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/YnFVkI
1396/01/30 - 08:06 تاريخ انتشار: 6492 تعداد بازديد: 39099 كد خبر:
دبیرکل کانون سهام عدالت سازمان خصوصی سازی خبر داد:
ارزش 55 هزار میلیارد تومانی سبد سهام عدالت
ارزش روز هر برگ سهام عدالت دوبرابر شده است
دبیرکل کانون سهام عدالت سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه دولت با احترام به حق مالکیت، دارایی حاصل از سود سهام را به مشمولان اختصاص داده ، افزود: ارزش سبد سهام عدالت هرهفته بروز می‌شود و امروز به ۵۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.


سومین نشست آزاد اندیشی با موضوع "چشم انداز سهام عدالت" در آخرین ساعات کاری دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2017) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سومین نشست آزاد اندیشی دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، با حضور سیدجعفر سبحانی مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی، اسماعیل مختاری دولت‌‌آبادی دبیرکل کانون سهام عدالت، یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس، روح الله نجفی رئیس اداره امور بورس ها و بازارهای سازمان بورس و عباسعلی حقانی نسب کارشناس مسایل اقتصادی و جمعی از کارشناسان و فعالان بازار سرمایه برگزار شد.

در ابتدای این نشست سیدجعفر سبحانی مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی گزارشی از آخرین وضعیت سهام عدالت ارائه داد و گفت: طرح سهام عدالت در دوره هشتم ریاست جمهوری پایه‌گذاری و در دوره‌های بعدی به مرحله اجرا رسید ومبلغ یک میلیون تومان برای هر مشمول در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه در طرح سهام عدالت هیچ ‌وجهی از افراد گرفته نشد، گفت: باید محلی برای تامین اعتبار این سهام در نظر گرفته می‌شد و بنابر این ۶۰ شرکت سرمایه ‌پذیر بخشی از سهام خود را به این طرح اختصاص دادند.

مشاور رییس سازمان خصوصی ‌سازی افزود: مقرر شد، در پایان هرسال سازمان خصوصی‌سازی، سود را از شرکت ها اخذ و به حساب خزانه واریز کند و امروز پس از پایان دوره ده ساله، صورت حساب مشمولین از سوی این سازمان  صادر شده است.

وی با اشاره به مراجعه مالکین سهام عدالت به سامانه، برای دریافت صورت حساب گفت: با مراجعه ۵۳ درصدی مالکین سهام عدالت به سامانه اینترنتی، رکورد ارتباط جامعه هدف با یک سازمان دولتی در ایران یا حتی دنیا تغییر کرد.

جعفر سبحانی در ادامه به میزان مشارکت گروه‌ ها پرداخت و اظهار کرد: در میان گروه‌ها، روستائیان و عشایر با ۷۰ درصد مشارکت بیشترین حضور در سامانه را ثب کردند و سپس اعضای کمیته امداد و نهادهای حمایتی با ۶۳ درصد، کارگران فصلی با ۵۱ درصد و کارمندان و بازنشستگان دولتی با ۳۱ درصد در این طرح ملی مشارکت کردند.

سبحانی تاکید کرد برخلاف یارانه که به حساب سرپرست خانواده واریز می‌شود، سود سهام عدالت تنها به حساب خود مشمول واریز خواهد شد و افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان شهریور سود شرکت‌های سرمایه ‌پذیر به حساب مشمولین واریز شود.

در سخنرانی دوم عباسعلی حقانی نسب کارشناس مسایل اقتصادی عنوان کرد: سهام عدالت یک طرح مردمی است و ضروری است سازمان خصوصی سازی چشم انداز روشنی از آن ارائه دهد.

وی با بیان اینکه اصل مهم بازار پول و سرمایه احترام به حق مالکیت است گفت: دولت یازدهم همواره به قانون مالکیت احترام گذاشته و باید این روند را در خصوص سهام عدالت ادامه دهد تا فرآیند این طرح ملی عادلانه انجام شود.

حقانی نسب با اشاره به اینکه ارزش هر برگ سهام عدالت یک میلون تومان تعیین شده اظهار کرد: سهام عدالت به دو دهک اول جامعه اختصاص دارد و به نظر می رسد دریافت بخشی از وجه این سهام منطقی نیست.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه باید مانند اتاق شیشه ای عمل کند، گفت: تعیین ارزش دارایی و سود سهام هر فرد و همچنین اعلام ارزش سهام عدالت پس از ده سال ضروری است.

در ادامه روح الله نجفی، رئیس اداره امور بورس ها و بازارهای سازمان بورس نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت:  ورود شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت به بورس و فرابورس در سال گذشته مصوب شد.

وی افزود: در حال حاضر 60 شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت هستند که از این تعداد 30 شرکت در بازار سرمایه پذیرش شده، 10 شرکت آماده پذیرش در بورس و فرابورس هستند و 20 شرکت باقی مانده است.

اسماعیل مختاری دولت‌‌آبادی، دبیرکل کانون سهام عدالت سازمان خصوصی سازی به عنوان آخرین سخنران ضمن قدر دانی از برگزاری نشست آزاد اندیشی با محور سهام عدالت، گفت:  طرح سهام عدالت متشکل از 60 شرکت به ارزش 40000 میلیارد تومان به مرحله اجرا رسید.

وی ادامه داد: از این تعداد 49 شرکت به ارزش 27260 میلیارد تومان ارزش گذاری قطعی شده و 11 شرکت دیگر به ارزش 13200 میلیارد تومان همچنان ارزش گذاری نشده است و احتمالا فرآیندی طولانی خواهد داشت.

دبیرکل کانون سهام عدالت سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه دولت با احترام به حق مالکیت، این مقدار دارایی را به مشمولان اختصاص داده ، افزود: ارزش سبد سهام عدالت هرهفته بروز می‌شود و امروز به ۵۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی در پایان گفت: ارزش روز هر برگ سهام عدالت دوبرابر شده است.

یاد آور می شود دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فایکس (2017) دیروز سه شنبه 29 فروردین ماه 1395 به کار خود پایان داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد