Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/L1wmcl
1396/01/30 - 08:00 تاريخ انتشار: 634 تعداد بازديد: 39100 كد خبر:
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
نقش ویژه شرکت سپرده گذاری در فرآیند سهام عدالت نمایان تر می شود
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: نقش ویژه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادر و تسویه (وجوه) در فرآیند سهام عدالت نمایان تر خواهد شد.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه بازدید از غرفه شرکت سپرده گذاری مرکزی اظهار داشت: فرآیند اجرایی طرح توزیع سهام عدالت آغاز شده است و این شرکت نقش مهمی را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سمات، دکتر شاپور محمدی  گفت: نقش ویژه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه (وجوه) در فرآیند سهام عدالت نمایان تر خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدوارم شرکت سپرده گذاری مرکزی بتواند با کمک ارکان بازار سرمایه، برای تمام مردمی که سهام عدالت در اختیار دارند، کد سهامداری ایجاد کند.

رییس سازمان بورس صیانت از دارایی های سهامداران و حفاظت از اطلاعات آنها را یکی از مهم ترین وظایف مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی ذکر کرد و گفت: این شرکت با اجرای کنترل های لازم و بکارگیری ابزارهای نوین نظارتی توانسته است به خوبی وظایف خود را در این خصوص ایفا کند.

درگاه الکترونیکی کارگزاران بورس (کارا) با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه رونمایی شد.

با راه اندازی این درگاه الکترونیکی، ارائه خدمات پایه به کارگزاران به سرمایه گذاران آسان می شود به طوری که آنها می توانند کلیه خدمات خود را از یک نقطه دریافت کنند.

درگاه الکترونیکی کارا مجهز به گواهی دیجیتال بازار سرمایه است که این امر باعث می شود صحت تبادل اطلاعات میان شرکت سپرده گذاری و کارگزاران با اعتبار و اطمینان بیشتری انجام و برخی مکاتبات حذف شود.

به گفته محسنی مدیرعامل سمات، خدماتی همچون گزارش های صندوق تضمین تسویه، مشاهده وضعیت پرداخت سود سرمایه گذاران، گواهی دیجیتال بازار سرمایه و ثبت اطلاعات بانکی از دیگر امکانات درگاه الکترونیکی کارا است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد