Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/VHlY50
1396/01/30 - 16:00 تاريخ انتشار: 3028 تعداد بازديد: 39128 كد خبر:
دیروز در بازار نقدی و آتی؛
سکه با اونس و دلار هم مسیر شد
روز گذشته دلار ۷ تومان کاهش یافت و به قیمت ۳ هزار و ۷۴۷ تومان رسید، این در شرایطی است که سکه تمام بهار آزادی نیز ۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی قیمت یک میلیون و ۲۲۴ هزار تومان ایستاد.

 

بهای دلار و اونس طی روز سه‌شنبه همزمان در مسیر کاهشی قرار گرفت و موجب افت بهای سکه در بازار نقدی و آتی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، روز گذشته دلار ۷ تومان کاهش یافت و به قیمت ۳ هزار و ۷۴۷ تومان رسید، این در شرایطی است که سکه تمام بهار آزادی نیز ۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی قیمت یک میلیون و ۲۲۴ هزار تومان ایستاد.

به این ترتیب بر اساس آمار معاملات بورس کالای ایران نیز معاملات آتی روند نزولی در پیش گرفتند، به طوری که سکه تحویل اردیبهشت ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، کاهش ۰.۳۹ درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل تیر سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۶۴ هزار تومان افت ۰.۶۱ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل شهریور امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۳۰۵ هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد. از طرفی سررسید آبان ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۴۷ هزار تومان معامله و با کاهش ۰.۷۲ درصدی رو به رو شد. از سویی سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۸۷ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۷۲درصدی رو به رو شد.

همچنین معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز گذشته به ۷ هزار و ۹۵۵ قرارداد و ارزش آن به یک هزار و ۹۵ میلیارد ریال رسید .

 

افت سکه در بازار نقدی

در چهارمین روز هفته، طلای جهانی عمدتا در مسیر نزولی قرار داشت و سکه نیز با تبعیت از اونس گرایش بیشتری به کاهش قیمت نشان داد و در مقاطعی از روز حتی تا نقطه یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان افت کرد. بخشی از معامله‌گران رفتار بازار سکه را طبیعی عنوان کردند و معتقدند عوامل کوتاه مدت تاثیری بر روند بهای سکه نخواهد گذاشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد