Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/GqDVX6
1396/02/27 - 16:16 تاريخ انتشار: 5547 تعداد بازديد: 39828 كد خبر:
گزارش روز؛
بورس با نوسان مثبت به استقبال شنبه رفت
در گروه محصولات کاغذی نماد چکاوه که پس از اصلاح و استراحتی کوتاه طی معاملات دیروز با صف خرید مواجه شده بود در شروع بازار امروز با عرضه صف خرید مواجه شد اما در نهایت با صف خرید به کار خود پایان داد. سایر هم گروهی ها نیز پس از شروعی مثبت با معاملاتی متعادل و منفی مواجه شدند.
 

گروه خودرویی پس از شروع منفی، اکثرا متعادل با گرایشی مثبت به کار خود پایان دادند که در اواخر بازار و با نوسان مثبت در گروه خودرویی و بخصوص نماد خساپا، بازار به پیشواز انتخابات رئیس جمهوری رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، در این بین نماد خفنر پس از هفته ها رشد قیمتی که با صف خرید نیز همراه بوده، لحظاتی متعادل شد اما در نهایت مجددا با صف خرید به کار خود پایان داد که با توجه به رشد قابل توجه از ریسک بالایی برخوردار است.

گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری اکثرا با معاملاتی متعادل مواجه بودند که در این بین نمادهای وکار، وخاور، وتجارت، وصنا، وساپا، واتی، وملت، بساما، اتکام و ما با افزایش قیمت و معاملاتی مثبت تر دنبال شدند.

گروه شیمیایی اکثرا متعادل بودند اما نمادهای شکلر، شپارس، شفارس، شگل و پترول از اقبال بیشتر و معاملاتی مثبت تر برخوردار بودند تا جایی که نمادهای پترول و شفارس با صف خرید به کار خود پایان دادند در آنسو خرید خریداران حقوقی در گروه پالایشگاهی همچنان ادامه داشت به طوریکه اکثر نمادهای گروه، معاملاتی مثبت را تجربه کردند. دراین بین شرایط مساعد تکنیکی و بنیادی در کنار احتمال افزایش مجدد قیمت جهانی نفت و برنده شدن پالایشگاه تهران در پرونده حقوقی اراضی شرکت مزید بر علت بود و رشد قیمتی گروه را درپی داشت.

درگروه های فلزی و معدنی که اکثرا متعادل با گرایشی منفی دنبال شدند، گروه روی و برخی نمادهای همانند فپنتا، وتوکا، کیمیا، کاما، فرآور و کبافق مثبت تر ظاهر شدند به طوریکه نماد کبافق با صف خرید به کار خود پایان داد اما برخی نمادها نظیر فنوال، فباهنر و فروس منفی تر دنبال شدند تاجاییکه نماد فباهنر حتی صف فروش را نیز تجربه کرد.

سبزوا به دلیل رشد بسیار بالای ماه های گذشته نماد صف فروش، ثالوند نماد صف خرید، ثرود، سهرمز، سخاش، ثپردیس، ثعمرا، ثاژن و سپاها نمادهای متعادل و مثبت گروه های ساختمانی و سیمانی بودند و در سایر هم گروهی ها معاملاتی متعادل و منفی در جریان بود.

بسویچ و لبوتان نمادهای صف خرید و تایرا، خصدرا، بالاس، لسرما، بشهاب، تکمبا، لخزر، تپمپی و وتوشه نمادهای مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته طی دادوستدهای امروز بودند این در حالی بود که مابقی هم گروهی ها اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند همچنین نماد تکشا با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد. فاراک نیز با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد.

در گروه محصولات کاغذی نماد چکاوه که پس از اصلاح و استراحتی کوتاه طی معاملات دیروز با صف خرید مواجه شده بود در شروع بازار امروز با عرضه صف خرید مواجه شد اما در نهایت با صف خرید به کار خود پایان داد. سایر هم گروهی ها نیز پس از شروعی مثبت با معاملاتی متعادل و منفی مواجه شدند.

در گروه آی تی نمادهای اپرداز، رانفور، مرقام و سیستم متعادل و مثبت و مابقی هم گروهی ها متعادل و منفی دنبال شدند در آنسو و در گروه غذایی غگل، غگرجی، وبشهر، غمینو و غمهرا از معدود نمادهای منفی گروه پرتقاضای غذایی طی دادوستدهای امروز بودند و سایر هم گروهی ها اکثرا با رشد قیمتی و صف خرید مواجه شدند همچنین در پایان معاملات نمادهای وسبحان و کی بی سی جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام متوقف شدند.

در گروه کانی های غیر فلزی، اکثر نمادهای گروه متعادل و مثبت بودند، نمادهای کمرجان و کسرام با صف خرید مواجه و نماد کتوکا پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی 400 ریالی، متعادل و مثبت مورد بازگشایی قرار گرفت.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای شبندر و فارس با رشد حدود 215 واحدی به ارتفاع 80,344 رسید که در این بین نمادهای فولاد و پارسان بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد